Nepālas zemestrīces upuru skaits sasniedz gandrīz 4500 cilvēku

Bojāgājušo skaits postošajā Nepālas zemestrīcē sasniedzis gandrīz 4500. Reaģējot uz katastrofu, vairākas ārvalstis paziņojušas par finanšu palīdzības piešķiršanu Nepālai.

Daudzu valstu glābēji turpina zemestrīces upuru meklēšanas darbus sagruvušo ēku drupās. Tiek pieļauta iespēja, ka kopējais bojā gājušo skaits varētu būtiski pārsniegt 10 000.

Lai atbalstītu zemestrīces upurus, ASV ir pieņēmušas lēmumu nosūtīt uz Nepālu palīdzību 10 miljonu ASV dolāru jeb vairāk nekā deviņu miljonu eiro apmērā.  

Arī Japāna ir piešķīrusi apmēram 7,5 miljonus eiro palīdzības sniegšanai stihijā cietušajiem.

Lai novērstu potencionālo alpīnistu apdraudējumu, Ķīna ir atcēlusi visas pavasarī paredzētās alpīnistu ekspedīcijas uz Everestu. Šobrīd drošībā ir atgriezušies vairāk nekā 400 alpīnisti, kas zemestrīces laikā atradās nometnēs pasaules augstākā kalna apkaimē.

Jau vēstīts, ka Nepālas teritorijā sestdien, 25. aprīlī, notikusi 7,8 magnitūdu zemestrīce, kuras epicentrs atradās nepilnus 80 kilometrus no valsts galvaspilsētas Katmandu. Zemestrīces laikā Nepālā atradās vismaz 43 Latvijas iedzīvotāji. Neviens neviens no tiem nav cietis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti