Nepālā gājis bojā Igaunijas iedzīvotājs

Nepālas zemestrīcē gājuši bojā daudzi ārvalstu pilsoņi, tostarp arī viens Igaunijas iedzīvotājs. Igaunijas Ārlietu ministrija izteikusi līdzjūtību viņa tuviniekiem un solījusi dzimtenē nogādāt bojāgājušā mirstīgās atliekas.

Mirušais bijis viens no 30 Igaunijas pilsoņiem, kas zemestrīces brīdī atradās Nepālā. Jau vēstīts, ka vienlaikus tur atradās arī vismaz 41 Latvijas iedzīvotājs, taču ziņu par cietušajiem vai bojāgājušajiem viņu vidū nav. Tā  liecina aktuālākā Latvijas Ārlietu ministrijas rīcībā esošā informācija.

Vismaz viens cilvēks no Latvijas atradies zemestrīces izraisīto lavīnu apraktajā alpīnistu bāzes nometnē pie Everesta. Viņam izdevies izglābties.

Pēc Latvijas Alpīnistu savienības apkopotajām ziņām, divās kalnā kāpēju grupās bija alpīnisti no Latvijas. Kā stāsta Latvijas Alpīnistu savienības prezidente Aiga Rakēviča, ar Latvijas kalnā kāpēju grupu izdevies sazināties un tai viss ir kārtībā. Vēl pāris Latvijas kāpēju ir starptautiskā alpīnistu grupā. Arī viņi nav cietuši.

Latvijas Televīzijai izdevās sazināties ar Pēteri Lūsi, kurš atrodas Nepālas galvaspilsētā Katmandu. Viņš stāsta, ka daudzi cilvēki pametuši ēkas bailēs, ka tās var sagrūt.

Jau vēstīts, ka Nepālas teritorijā sestdien, 25. aprīlī, notikusi spēcīga zemestrīce, kuras epicentrs atradās nepilnus 80 kilometrus no valsts galvaspilsētas Katmandu. Zemestrīce izraisījusi spēcīgas lavīnas Himalajos. Lavīna aprakusi arī bāzes nometni, kurā alpīnisti gatavojas kāpšanai pasaules augstākajā virsotnē – Everestā. Katastrofas brīdī nometnē atradušies vairāki simti alpīnistu. Tiek ziņots par vairāk nekā desmit bojāgājušajiem. Glābšanas darbi vēl turpinās.

Kopumā upuru skaits dabas katastrofā ir pārsniedzis 2500 cilvēkus, informēja vietējās amatpersonas. Nepālas valdība atzīst, ka valsts ir ļoti smagā situācijā un tai nepieciešama liela palīdzība un solidaritāte no starptautiskās sabiedrības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti