Nemieros Pakistānā vairāki bojā gājušie

Nemieri skāruši Pakistānas lielāko starptautisko lidostu pilsētā Karači, kur turpinās apšaude un ir jau vairāki bojā gājušie.

Atbildību uzņēmušies Pakistānas talibi, paziņojot, kā šādi vēlas atgādināt Pakistānas valdībai par savu klātbūtni un atriebties par nogalināto līderi.

Apšaude Pakistānas lielākajā starptautiskajā lidostā Karači pilsētā sākās jau svētdienas vakarā un nenorima līdz par rītam, pēc mediju ziņām, dzēšot vairāk nekā  20 cilvēku dzīvību, kuru vidū ir gan paši uzbrucēji, gan Pakistānas drošības spēki un lidostas darbinieki, un vairāk nekā 10 cilvēku ir ievainoti. Aizdedzināta lidostas kravas noliktava, bet pašas lidmašīnas palikušas neskartas.

Uzbrucēji ieradušies smagajā automašīnā, kas viņus izlaidusi pie lidostas ieejas un ātri pametusi teritoriju. Vīri bijuši pamatīgi bruņoti, ar spridzinātāju vestēm, granātām un mīnmetējiem. Vairāki cilvēki apšaudes laikā palikuši lidostā ātri sameklētās slēptuvēs un vēlāk stāstīja, ka nemitīgi dzirdējuši šaušanas un sprādzienu troksni, kad savas vestes atbrīvojuši pašnāvnieki. Lidostas vadītājs Sarmads Husains ziņu aģentūrai „Reuters” pastāstījis, ka atradies savā darba kabinetā, kad izdzirdējis briesmīgu troksni un sprādzienus, un viņam ar kolēģi izdevies paglābties, izlecot pa logu.

Atbildību par uzbrukumu vēlāk uzņēmušies Pakistānas talibi, norādot, ka šādi atgādina par sevi un atriebjas par nogalināto līderi Hakimullu Mehsudu.

Drošības spēki papildinājuši klātbūtni lidostā un aculiecinieki ziņo, ka teritorijā joprojām dzirdami šāvieni.

Avioreisus novirza uz citām Pakistānas lidostām, lai izbēgtu no sadursmju vietas.

Pakistānas armijas vadība norādījusi, ka talibi, spriežot pēc notikušā apstākļiem, jau visu bija rūpīgi izplānojuši, gan iekļūšanu lidostas teritorijā, uzrādot pārliecinošus dokumentus, gan aprēķinot laiku un maršrutu, kā visu vieglāk un precīzāk īstenot. „Viņi ir ļoti labi trenēti,” tā atzinuši vietējie drošības sargi.

Militārpersonas ziņo, ka vairāki no uzbrucējiem nav bijuši pakistāņi, bet citas valsts pilsoņi, pagaidām neprecizējot, par kurām bija runa.

Uzbrukumi notiek nepilnas divas nedēļas pēc tam, kad Pakistānas armija veica uzlidojumus talibu slēptuvēm valsts ziemeļrietumos netālu no Afganistānas robežas, nogalinot vairākus desmitus kaujinieku, un pēc tam sāka pārmeklēt Mīramšāhu, Pakistāmas Ziemeļos, kas, domājams, kļuvusi par centru ar starptautisko teroristisko organizāciju "Al Qaeda" saistītajiem islāmistu kaujiniekiem no visas pasaules.

Paralēli tam Pakistānas valdība, līdzīgi kā kaimiņos Afganistānā, centusies turpināt miera sarunas ar talibiem, galu galā paziņojot, ka tās ir tuvu sabrukumam, tā kā varas iestādes atsakās atbrīvot ieslodzītos talibus un aizvest karaspēku no tiem valsts reģioniem, kurus kontrolē talibu spēki. Tomēr Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs raidorganizācijai BBC pastāstījis, ka joprojām neatmet cerību atrast dzirdīgas ausis talibu līderos, tādēļ miera sarunas nepārtrauks.

Šis nav pirmais uzbrukums Karači starptautiskajai lidostai, jo iepriekš līdzīgu tā pieredzēja vēl pirms trim gadiem, kad bojā gāja gan cilvēki, gan iznīcināja arī vairākas lidmašīnas.

Situācija Pakistānā ir ļoti cieši saistīta ar procesiem Afganistānā, kur joprojām savas aktivitātes izvērš talibi, un arī laikā, kad valsti pamazām atstāj starptautiskie spēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti