Dienas ziņas

Olainē izstāde «Purva pārvērtības»

Dienas ziņas

Remontdarbu laikā atrod vēsturiskas kāpnes

Nemieros ASV divi bojāgājušie

Nemieros ASV divi bojāgājušie

Trešajā nemieru naktī Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Viskonsinas štata pilsētā Kenošā nogalināti divi cilvēki un viens ievainots. Protesti, kas pārauguši nemieros, aizsākās pēc tam, kad internetā parādījās video, kurā redzams, kā 29 gadus veco afroamerikāni Džeikobu Bleiku policists vairākas reizes sašauj mugurā.

ĪSUMĀ:

  • ASV pilsētā Kenošā policisti vairākas reizes sašāvuši mugurā afroamerikāni Džeikobu Bleiku.
  • Notikuma brīdī vīrietis esot grasījies kāpt automašīnā, kur atradās trīs viņa bērni.
  • Kenošas iedzīvotāji pieprasa taisnīgu notikuma izmeklēšanu, kā arī nosoda vardarbību pret afroamerikāņiem.
  • Protesti brīžiem pāraug nemieros un vardarbībā.
  • Pagājušajā diennaktī apšaudes rezultātā dzīvību zaudējuši divi cilvēki un viens ievainots.
  • Cietušā ģimenes advokāts apgalvo, ka Bleiks no gūtajām traumām paralizēts un ka vajadzētu notikt brīnumam, lai vīrietis atkal varētu staigāt.
  • Policija vien norādījusi, ka reaģēts uz kādu sadzīves rakstura strīdu.

Kopš svētdienas Kenošā, kur dzīvo vien nedaudz vairāk par simt tūkstošiem cilvēku, iedzīvotāji turpina iziet ielās. Brīžiem protesti pāraug nemieros un vardarbībā. Aizvadītajā diennaktī vietējā policija ziņoja par diviem upuriem.

Apšaudes rezultātā dzīvību zaudēja divi, bet trešais upuris tika nogādāts slimnīcā ar nopietnām, bet dzīvību neapdraudošām traumām.

Cilvēki sāka protestēt pēc tam, kad svētdien internetā parādījās video, kurā redzams, kā 29 gadus vecais afroamerikānis Džeikobs Bleiks vairākas reizes tiek sašauts mugurā. Notikuma brīdī vīrietis esot grasījies kāpt automašīnā, kur atradās trīs viņa bērni. Policists, kurš šāva uz Bleiku, bija baltais.

Pāris stundu laikā ielās jau bija simtiem cilvēku, kuri pieprasīja taisnīgu notikuma izmeklēšanu, kā arī nosodīja vardarbību pret afroamerikāņiem.

Vienlaikus protestu laikā tika dedzinātas automašīnas un aplaupīti veikali. Kaut arī Kenošā ieviesta komandantstunda, vairums to ignorē un iziet ielās arī nakts laikā, kad tiek pastrādāts vairums noziegumu.

"Ak, mans Dievs! Neviens to nav pelnījis. Bet ar šo viņi neko nepanāks. Šis nav pareizais veids, kā panākt taisnīgumu. Viņi tikai iznīcina visu," sacīja veikala īpašniece Kenošā Peta Ortele.

Cietušā ģimenes advokāts apgalvo, ka Bleiks no gūtajām traumām paralizēts un ka vajadzētu notikt brīnumam, lai vīrietis atkal varētu staigāt.

Līdz šim policija maz komentējusi notikušo, vien norādot, ka tika reaģēts uz kādu sadzīves rakstura strīdu.

Uzrunājot medijus, Bleika māte Džūlija Džeksone aicināja cilvēkus pārtraukt nemierus un atrast veidus, kā sadzīvot citam ar citu. "Mēs esam cilvēki. Dievs neradīja viena veida kokus, ziedus, zivis, cūkdelfīnus, zāli vai akmeni. Kā jūs iedrošināties viņam lūgt radīt vienu cilvēka tipu, kas izskatītos kā jūs?" 

Protesti norit arī citās ASV pilsētās, tajā skaitā Ņujorkā. Tie ir daļa no plašākas kustības “Tumšādaino dzīvēm ir nozīme”, kas iestājas pret nevienlīdzību un cīnās par afroamerikāņu tiesībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti