Panorāma

Aptiekas sola atjaunot krājumus

Panorāma

Anestēzijai – 60, intensīvajai terapijai – 50

Piemin Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavības gadadienu

Ņemcova slepkavības gadadienu vairākās Krievijas pilsētās pieminēs ar gājieniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Apritējuši pieci gadi kopš Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības. Viņu nošāva 2015. gada 27. februārī blakus Kremlim.  Par slepkavību notiesāti vairāki cilvēki, bet pasūtītāji joprojām nav atrasti. Ceturtdien brīdi pirms pusnakts slepkavības vietā pulcējās Ņemcova atbalstītāji, lai viņu pieminētu ar klusuma brīdi.  Savukārt sestdien vairākās Krievijas pilsētās notiks Ņemcova piemiņas gājieni.

Krievijas opozīcijas līderi un prezidenta Vladimira Putina varas kritiķi Borisu Ņemcovu nogalināja 55 gadu vecumā Maskavas centrā uz tilta blakus Kremlim un Sarkanajam laukumam. Slepkavība šokēja Krieviju un pasauli. Opozicionāra nāves gadadienā viņa atbalstītāji pulcējās, lai Ņemcovu pieminētu ar klusuma brīdi.

Klusuma brīdis notika pulksten 23.31 – stundā un minūtē, kad liberālo politiķi nogalināja ar vairākiem šāvieniem mugurā. Ieradās arī Ņemcova draugs un politiskais sabiedrotais, opozīcijas politiķis Iļja Jašins.

“Es atceros to dienu, kad viņu nošāva. Man grūti noticēt, ka pagājuši jau pieci gadi. Viņš bija ļoti svarīgs Krievijas politikā. Es nevarēju neatnākt,” atzina pasākuma dalībniece Katerina.

“Tā bija politiska slepkavība. Es pats nepiekritu Ņemcova politiskajiem uzskatiem, tomēr slepkavības un vardarbību nedrīkst izmantot kā politiskās cīņas instrumentu,” norādīja pasākuma dalībnieks Arsēnijs.

“Es viņu pazinu personīgi. Viņš bija brīnišķīgs un labsirdīgs cilvēks. Tā es viņu arī atceros,” sacīja piemiņas brīža dalībnieka Ivans.

Ņemcova piemiņu, noliekot ziedus uz tilta, godināja arī Eiropas Savienības valstu un ASV diplomāti Maskavā, aicinot Krieviju darīt visu, lai beidzot noskaidrotu un atrastu slepkavības pasūtītājus. Pirms trim gadiem par slepkavības izpildīšanu ilgus cietumsodus piesprieda pieciem čečeniem. Tostarp 20 gadus Zauram Dadajevam, kurš dienēja Čečenijas līderim Ramzanam Kadirovam pakļautajā bataljonā “Sever”.

Tāpat kā iepriekšējos gados,  sestdien vairākās Krievijas pilsētās notiks Ņemcova piemiņas gājieni. Lielākā demonstrācija ar tūkstošiem cilvēku dalību paredzēta Maskavā. Tomēr šoreiz tas būs ne tikai piemiņas, bet arī politiskas pasākums, norādījuši rīkotāji. Gājienā pievērsīsies arī Kremļa plānotajām konstitucionālajām reformām, kuru mērķis, uzskata opozīcija, ir saglabāt varu Putinam arī pēc viņa prezidentūras termiņa beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti