Neklausoties Japānas protestos, Medvedevs ierodas Kuriļu salās

Neklausoties Japānas protestos, Krievijas premjers Dmtrijs Medvedevs sestdien ieradies vizītē Kuriļu salās, kuru par savu teritoriju uzskata Japāna.

AFP vēsta, ka Medvedevs ieradies Iturupā, kas ir viena no četrām Krievijai piederošajām salām, kas atrodas Krievijas Tālajos Austrumos uz ziemeļiem no Japānas. "Šeit viss ir perfekti attīstīts. Tas ir rezultāts mūsu Kuriļu salu attīstības programmas rezultāts," prieku paudis Medvedevs.

Tikmēr Japānas Ārlietu ministrijas Eiropas daļas vadītājs Hadžime Hajaši piezvanījis Krievijas vēstniekam Japānā. "Brauciens ir pretrunā Japānas pozīcijai attiecībā uz Ziemeļu teritorijām un aizskar Japānas iedzīvotāju jūtas...Tas ir ļoti bēdīgi," atbilstoši ministrijas publiskajam ziņojumam, vēstniekam paudis Hajaši.

Pēcāk Medvedevs paziņoja par Krievijas kontinentālā šelfa paplašināšanu Ohotskas jūrā. Lēmums esot saskaņots ar ANO un tādējādi Krievijas ekonomiskās zonas teritorija tikusi palielināta par 50-mit tūkstošiem kvadrātkilometru.

Medvedevs norādījis, ka šelfs satur lielus dabas bagātību resursus, lielas energoresursu iegulas. Par teritorijas paplašināšanu Krievija jau vairākkārt vērsusies ANO un pērn to izdevies apstiprināt ar Japānas atbalstu.

Medvedevs Kuriļu salās ieradās, lai piedalītos Krievijas jaunatnes izglītības forumā, kā arī aplūkotu dažādas ekonomiskus projektus, piemēram, Iturupas lidostu.

Padomju spēki sagrāba Kuriļu salas pēc Otrā pasaules kara, kurā Japāna padevās. Diskusijas par salu piederību turpinās jau 70 gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti