Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: cik partijas veidos nākamo koalīciju? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

«Šodienas jautājums»: Vai Ukrainai pretuzbrukumi sekmēsies arī turpmāk? (ar surdtulkojumu)

«Šodienas jautājums»: Vai Ukrainai pretuzbrukumi sekmēsies arī turpmāk?

NBS majors: Ukrainas armija pretuzbrukumos veiksmīgi izmanto sena ķīniešu ģenerāļa formulu

Turpinot pretuzbrukumu Krievijas spēkiem, Ukrainas bruņotie spēki veiksmīgi izmanto formulu, ko definējis sens ķīniešu ģenerālis Sun Tzu par pretinieka spēka sadalīšanu un pārsteigšanu nesagatavotu. Uz to intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja Zemessardzes štāba virsnieks majors Jānis Slaidiņš.

Ukrainas pretuzbrukumi turpinās gan valsts austrumos, gan dienvidos. Vairākās vietās tie bijuši veiksmīgi.

Slaidiņš norādīja, ka Ukrainas bruņotie spēki strādā pēc senas ķīniešu ģenerāļa Sun Tzu definētās formulas: "Ja pretiniekam ir pārspēks, izvairies, apej. Ja tā spēki ir vienoti, sadali tos. Uzbrūc tur, kur viņš ir nesagatavots. Parādies tur, kur tevi negaida."

"Un tieši šo formulu ir izmantojuši Ukrainas bruņotie spēki sadarbībā ar speciālo operāciju spēkiem. Un krievi vienkārši saplīsa gan austrumos, gan turpina plīst Dņepras labajā krastā," komentēja Slaidiņš.

Šādam vērtējumam piekrita arī bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris, atvaļinātais pulkvedis Juris Dalbiņš, piebilstot: "Spītība, kas parādās Krievijas spēku operācijās, nes viņiem tikai zaudējumus. [Spītība – ] nepielietot normālas, nopietnas taktiskas darbības, lai analizētu kaujas lauka situāciju un reaģētu uz pretinieka spiedienu, uzbrukumiem, manevriem."

Viņš arī norādīja uz Krievijas bruņoto spēku savulaik mainīto kaujas reglamentu, kuru tie nav reāli ieviesuši un atstrādājuši.

Slaidiņš papildināja, ka Krievijas spēki nocietina ieņemtās pilsētas, prognozējot Ukrainas  uzbrukumus "tieši pierē".

"Krievijas spēki nespēj reaģēt uz šīm darbībām. Paši viņi karo, dodoties frontālos triecienos.

(..) Viņi nav spējīgi veikt manevru karu, lai gan iespējas viņiem ir – ir kaujas tehnika, artilērija, aviācija. Man grūti pateikt, kāpēc tas tā ir," sacīja Slaidiņš.

Prognozējot turpmāko kara gaitu, Slaidiņš norādīja, ka tas būs lielā mērā atkarīgs no laikapstākļiem gaidāmajā ziemā. "Protams, karavīru morāle – tie, kuri būs apģērbti, paēduši, noteikti būs daudz efektīgāki," viņš piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti