Navaļnijs solot pārsūdzēt piespriesto nosacīto sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Krievijas opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam piespriestais piecu gadu cietumsods tā dēvētajā „Kirovļes" lietā aizstāts ar nosacītu sodu. Šādu lēmumu trešdien pieņēmusi Kirovas apgabala tiesa. Pats Navaļnijs šādu spriedumu gan neuzskata par uzvaru, solot pārsūdzēt arī šo spriedumu. Tāpat viņš solījis par spīti nosacītajam sodam turpināt savu politisko darbību.

Krievijas Kirovas apgabala tiesa trešdien pieņēma lēmumu izmainīt spriedumu tā dēvētajā kompānijas „Kirovļes" lietā, kur par vairāk nekā 30 miljonu rubļu lielu zaudējumu nodarīšanu valstij tika apsūdzēts opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs un viņa darījumu partneris Pjotrs Oficerovs. Par šiem noziegumiem Navaļnijam jau tika piespriests piecu un Oficerovam četru gadu cietumsods, taču viņi tika atbrīvoti jau nākamajā dienā un Navaļnijam pat bija iespēja piedalīties Maskavas mēra vēlēšanās. Toreiz spriedums tika pārsūdzēts un šodien tiesai bija jāpieņem galīgais lēmums šajā lietā.

Savā pēdējā vārdā Aleksejs Navaļnijs bija diezgan lakonisks, norādot, ka viņam priekšā vēl daudz pēdējo vārdu. Taču Pjotrs Oficerovs, bija daudz emocionālāks: „Četru gadu laikā Krievijas izmeklēšanas komiteja un prokuratūra nav spējusi atrast nekādus dokumentus, ko piešūt šai lietai un kas pierādītu mūsu vainu šajā izdomātajā noziegumā. Visi uz ekspertīzēm sūtītie dokumenti pierādīja mūsu nevainīgumu un šo ekspertīžu dēļ šī lieta savulaik arī tika slēgta. Es gribētu teikt, ka šodien uz apsūdzēto soliņa sēž nevis Aleksejs Navaļnijs un Pjotrs Oficerovs, bet gan divi citi dalībnieki - tā ir Krievijas taisnā tiesa un cilvēku ticība taisnīgumam. Un spriedums tiks nolasīts tām."

Vēl pirms tiesas sēdes tika prognozēts, ka iznākums var būt ļoti dažāds. Par pašu nereālāko tika uzskatīta Navaļnija un Oficerova attaisnošana, jo šādi varas iestādes atzītu, ka lietai pret bijušo Maskavas mēra kandidātu ir bijuši politiski mērķi. Arī Navaļnija ieslodzīšana varas iestādēm nebūtu izdevīga, jo, kā uzskata prese, no ieslodzījuma Navaļnijs jau iznāktu tikpat populārs kā Nelsons Mandela. Rezultātā tiesas spriedumu - reāla cietumsoda aizstāšanu ar nosacītu, var uzskatīt kā kompromisu starp abiem iepriekš minētajiem variantiem.

Pēc sprieduma pasludināšanas Navaļnijs solīja to pārsūdzēt: „Jebkurš administratīvs pārkāpums var pārvērst šo nosacīto sodu reālā. Turklāt pret man priekšā stāv vēl vairākas krimināllietas. Protams, ka mēs arī šo spriedumu pārsūdzēsim."

Aleksejs Navaļnijs arī paudis pārliecību, ka spriedums ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina personisks lēmums. Pēc viņa vārdiem, Kremlis tehniski ir panācis savus izvirzītos mērķus, proti, nepieļaut Navaļnija turpmāku balotēšanos vēlēšanās. Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs gan prezidenta saistību ar šo spriedumu kategoriski noliedzis.

Kā vēlāk savā blogā norāda Navaļnijs, šīsdienas spriedums, protams, nav uzskatāms par uzvaru. Pēc viņa vārdiem, Krievijā ir iestājusies dīvaina situācija - ja cietumā iesēdina nevainīgu cilvēku, visi sēro, bet, kad nobijušās varas iestādes nevainīgam cilvēkam piespriež piecu gadu nosacītu sodu, visi priecājas un viens otru apsveic.

Opozīcijas līderis arī norādījis, ka negatavojas izvairīties ne no mītiņiem, ne no aktīvas politiskās darbības. Par savu galveno uzdevumu Navaļnijs tagad uzskata visu politieslodzīto atbrīvošanu, jo, ja tas ir izdevies viņa gadījumā, tas var izdoties arī pārējos - viss atkarīgs no tautas kopīgajiem centieniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti