Navaļnijs plāno atgriezties Krievijā

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs plāno atgriezties Krievijā, tā otrdien, 15. septembrī, paziņoja viņa pārstāve. Navaļnijs arī publicējis pirmo fotogrāfiju ar sevi Berlīnes slimnīcā.

Navaļnija “Instagram” kontā publicētajā attēlā viņš redzams slimnīcas gultā. Navaļniju apskāvusi viņa sieva Jūlija, blakus abi viņa bērni. Fotogrāfijai pievienotajā tekstā Navaļnijs saka, ka jau spēj elpot paša spēkiem.

“Sveiki, te Navaļnijs. Man jūsu pietrūkst. Es joprojām gandrīz neko nevaru izdarīt, bet vakar es visu dienu spēju elpot pats. Pilnīgi paša spēkiem. Bez kādas ārējas palīdzības, pat bez parastākās caurulītes kaklā. Man tas ļoti patika. Brīnumains, daudzu nenovērtēts process. Iesaku,” ierakstīja Navaļnijs.

Navaļnija preses pārstāve Kira Jarmiša otrdien paziņoja, ka viņš plāno atgriezties Krievijā.

Jarmiša piebilda, ka “viņai šķiet dīvaini, ka kāds varētu domāt citādāk”, un norādīja, ka “citi varianti nekad nav izskatīti”.  

Tikmēr Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvji nolieguši spekulācijas par iespējamo opozicionāra tikšanos ar Putinu.   Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs uzsvēra, ka  šāda saruna nav nepieciešama.

KONTEKSTS:

Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs augusta beigās nogādāts Omskas slimnīcā pēc tam, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā, kas lidoja no Tomskas uz Maskavu. Navaļnijs pirms lidojuma esot dzēris tēju, un viņa līdzgaitnieki pieļāva, ka viņš ir saindēts.

Omskas slimnīcā saindēšanu nekonstatēja, turklāt paziņoja, ka neatļaus Navaļnija pārvietošanu, to pamatojot ar pacienta nestabilo veselības stāvokli. Taču tanī pašā dienā slimnīca tomēr atļāva komā esošo Krievijas opozīcijas līderi transportēt uz Vāciju. 

22. augustā Navaļnijs nogādāts Berlīnes Universitātes klīnikā "Charite", ko apsargā Vācijas policija. Vēlāk "Charite" mediķi paziņoja, ka klīniskie izmeklējumi liecina – Navaļnijs ticis saindēts ar vielu no klases “Novičok”, un šāda viela var būt pieejama tikai Krievijas specdienestiem, tāpēc rietumvalstis prasa Krievijas paskaidrojumus. Krievija saistību ar notikušo noliedz un sauc to par Rietumu informatīvo kampaņu pret Krieviju.

Arī Francijas un Zviedrijas laboratoriju analīzes liecina, ka viņu saindēja ar “Novičok” grupai piederošu nervus paralizējošu vielu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti