Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Koka gudrību darbnīca paplašina darbību

A. Navaļnijs izrakstīts no slimnīcas

Navaļnijs izrakstīts no slimnīcas

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs izrakstīts no Berlīnes Universitātes klīnikas "Charite", kur viņam tika sniegta medicīniskā palīdzība pēc saindēšanas ar "Novičok" grupai piederošu nervus paralizējošu kaujas vielu, trešdien paziņojuši mediķi.

Slimnīca norādījusi, ka Navaļnija veselības stāvoklis ir "pietiekami uzlabojies" un ka otrdien viņš ticis izrakstīts.

Kā ziņots, Navaļnijam 20. augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22. augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās "Charite".

Kā 2. septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Vēlāk šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas.

No 32 dienām, ko Navaļnijam nācās uzturēties "Charite", 24 diennaktis viņš aizvadīja intensīvās aprūpes nodaļā.

"Pamatojoties uz pacienta progresu un pašreizējo stāvokli, viņa ārstējošie ārsti ir pārliecināti, ka iespējama pilnīga atlabšana. Tomēr  joprojām ir pāragri prognozēt šīs smagās saindēšanas ilgtermiņa sekas," teikts slimnīcas paziņojumā.

Francijas laikraksts “Le Monde”, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņo, ka telefonsarunā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Krievijas prezidents Vladimirs Putins esot pieļāvis iespēju, ka Navaļnijs saindējis pats sevi, kā arī – ka vajadzētu izmeklēt citas notikušā versijas. Putins esot norādījis, ka "Novičoka" izgudrotājs it kā nedzīvojot Krievijā.

Pats Navaļnijs par prezidenta Putina teikto par to, ka viņš saindējies pats, jau paironizējis sociālajā vietnē “Instagram". "Nomirt Omskas slimnīcā un nokļūt Omskas morgā, kur uzstādītu diagnozi "pietiekami nodzīvojis" – lūk, kāds bija mana viltīgā plāna galīgais mērķis. Taču Putins mani apspēlēja, viņu tik vienkārši neapmānīsi. Rezultātā es kā muļķis nogulēju komā 18 dienas, taču gribēto nesasniedzu. Provokācija neizdevās!" raksta Navaļnijs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti