Tiesas process jaunajā krimināllietā pret Navaļniju sākās 15. februārī.
Sagaidāms, ka spriedums šajā lietā tiks pasludināts 22. martā.
Lieta, kurā Navaļnijs apsūdzēts viņa politiskajām organizācijām saziedotās naudas "izšķērdēšanā", tiek izskatīta Vladimiras apgabala Pokrovas pilsētas 2. labošanas darbu kolonijā, kur kopš pērnā gada marta vidus politiķis izcieš sodu.
Viens no apsūdzības lieciniekiem, bijušais Navaļnija dibinātā "Korupcijas apkarošanas fonda" darbinieks Fjodors Gorožanko, atteicās liecināt tiesā pret Navaļniju un nosauca prāvu par "absurdu un iestudētu". Pēc tam Gorožanko pameta Krieviju.
Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša tviterī informēja par Navaļnija sacīto tiesā: "Man vienalga, lūdziet un dodiet kaut 113 gadus. Jūs mani nenobiedēsiet. Krievija ir liela, cilvēku te ir daudz, un ne visi viņi ir gatavi atdot savu nākotni, savu bērnu nākotni tikpat gļēvulīgi, kā to izdarījāt jūs."
Navaļnija līdzgaitnieki arī kritizēja tiesnesi Margaritu Kotovu, jo viņa lietas izskatīšanas laikā vairākkārt sazvanījās pa telefonu. Viņi pārmet, ka tiesnese runājusi ar kādu no Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas, kur viņai dotas norādes.
Ieslodzījumā esošais Kremļa kritiķis tiesas procesa laikā vairākkārt iestājies pret karu Ukrainā un aicinājis savus atbalstītājus iziet pilsētu ielās un protestēt pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.
Jau iepriekš izskanēja prognozes, ka, ja sāksies karš Ukrainā, tad Navaļnijam draud vēl briesmīgāks liktenis, jo vara izmantos visas iespējas viņu iznīcināt pavisam.
Viņa līdzgaitnieki gan sacījuši, ka
Navaļnijs 13 gadus cietumā nenosēdēs, jo Krievijas līderis Vladimirs Putins pats tik ilgi nenodzīvos.
KONTEKSTS:
Kremļa opozicionāru Navaļniju aizturēja 2021. gada janvārī Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija atgriezies no Vācijas, kur ārstējās pēc saindēšanas ar "Novičok". Krievijas tiesa nolēma, ka 2014. gadā Navaļnijam piespriestais nosacītais cietumsods jānomaina ar reālu brīvības atņemšanu.
Viņu bija plānots paturēt ieslodzījumā līdz 2023. gada vidum. Navaļnijs un viņa atbalstītāji uzskata, ka apsūdzības ir politiski motivētas.