Navaļnija veselības stāvoklis ir jūtami uzlabojies

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija veselības stāvoklis ir jūtami uzlabojies. Par to viņš ir paziņojis savā ''Instagram'' kontā. Navaļnijs turpina ārstēšanos Berlīnes slimnīcā un saka, ka priekšā vēl ir daudz grūtību. Kā zināms, Vācijas, Francijas un Zviedrijas laboratorijas ir apstiprinājušas, ka Navaļnijs ir ticis saindēts ar "Novičok" grupas nervu paralītisko vielu.

Navaļnija veselības stāvoklis ir jūtami uzlabojiesArtjoms Konohovs

Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs savā ''Instagram'' kontā ir publicējis fotogrāfiju, kurā viņš ir redzams, kāpjot lejā pa kāpnēm. Visticamāk, ka tā ir Berlīnes slimnīcas kāpņu telpa, jo politiķis turpina tur ārstēšanos.

Šo fotogrāfiju pavada apraksts par Navaļnija atveseļošanos. Viņš saka, ka kāpjot pa kāpnēm viņam trīc kājas. Tomēr tagad viņš vismaz saprot, ka tās ir kāpnes un ka pa tām nāksies kāpt, tādēļ labāk ir pameklēt liftu. Vēl nesen viņš pie tām būtu stāvējis un tukši raudzījies, nesaprotot, kas jādara.

Tāpat Navaļnijs raksta, ka katru rītu pie viņa mēdza ierasties ārsts ar tāfeli un flomāsteru un lūdza uzrakstīt kādu vārdu. Vēl nesen to paveikt bija ļoti grūti, jo, lai arī politiķis saprata, kas jādara, viņš nevarēja galvā atrast un noformulēt nevienu vārdu. Tāpat viņam esot bijušas grūtības atpazīt cilvēkus.

Navaļnijs arī ironiski piebilda, ka Berlīnes slimnīcas ārstiem ir izdevies pārvērst viņu no būtnes, ko tikai nomināli varēja dēvēt par cilvēku, līdz cilvēkam, kam ir cerības saukties par mūsdienu sabiedrības attīstītāko iedzīvotāja paveidu. Proti, runa ir par cilvēku, kurš ātri māk šķirstīt fotogrāfijas ''Instagram'' un, pārāk ilgi nedomājot, atzīmēt, kas viņam patīk.

Nesen kļuva zināms, ka Navaļnija sabiedrotie Tomskas viesnīcas numurā, kur iepriekšējā naktī bija apmeties politiķis, atrada un paņēma trīs ūdens pudeles. Navaļnijs bija no tām dzēris. Politiķa sabiedrotie ir varējuši iekļūt viesnīcas numuriņā aptuveni stundu pēc Navaļnija preses sekretāres paziņojuma par viņa saindēšanu. Kā zināms, lidmašīna veica ārkārtas nosēšanos un vīrietis tika nogādāts Omskas slimnīcā, no kuras vēlāk aizvests uz Berlīni.

Kā ziņo vairāki Krievijas plašsaziņas līdzekļi, uz vienas no pudelēm tika atrasta „Novičok” grupas viela. Precīza informācija par to, kā pudeles tika izvestas no Krievijas un nogādātas Vācijā nav zināms. Tomēr Krievijas tiesībsargājošās iestādes jau ir paziņojušas, ka par šādu rīcību var draudēt kriminālatbildība. To varot klasificēt kā neatļautu lietišķo pierādījumu izvešanu no valsts.

Vācija un citas Eiropas Savienības valstis joprojām uzstāj, ka Krievijai ir jāsniedz atbildes par to, kā ir varējusi notikt politiķa saindēšana. Arī NATO aicina Krieviju veikt atklātu izmeklēšanu sadarbībā ar Ķīmisko vielu aizliegšanas organizāciju. Tomēr Maskava vaino Vāciju izmeklēšanas kavēšanā, jo Berlīne nevēlas uzrādīt Krievijas ekspertiem un izmeklētājiem tās rīcībā esošos izmeklējumu rezultātus un citus pierādījumus.

Vācijas laboratorijas testu rezultātus apstiprināja speciālisti arī Zviedrijā un Francijā.

Kā zināms, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena trešdien paziņoja, ka Navaļnija saindēšana sakrīt ar līdzšinējo Kremļa uzvedību, kas redzēta arī citās valstīs. Tādēļ ciešāka sadarbība ar Maskavu šobrīd nav iespējama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti