Navaļnija saindēšanu ar «Novičok» apstiprina arī laboratorijas Francijā un Zviedrijā

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošo vielu “Novičok” apstiprinājušas laboratorijas arī Francijā un Zviedrijā.

Par to pirmdien, 14. septembrī, paziņoja Vācijas valdība. Berlīne teica, ka no Navaļnija paņemtie paraugi tika nosūtīti arī uz Franciju un Zviedriju, un tur laboratorijas neatkarīgi viena no otras apstiprināja iepriekš Vācijas bruņoto spēku Bundesvēra laboratorijā atklāto.

“Visas norādes skaidri liecina, ka Krievijā ir notikusi saindēšana, un tagad trīs laboratorijas neatkarīgi apstiprinājušas, ka tas notika, izmantojot pie “Novičok” grupas piederošu nervus paralizējošu vielu,” paziņoja Vācijas valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts.

Berlīne ir nodevusi paraugus arī Starptautiskajai Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijai, kas tos grasās pārbaudīt arī savās laboratorijās.  

KONTEKSTS:

Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs augusta beigās nogādāts Omskas slimnīcā pēc tam, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā, kas lidoja no Tomskas uz Maskavu. Navaļnijs pirms lidojuma esot dzēris tēju, un viņa līdzgaitnieki pieļāva, ka viņš ir saindēts.

Omskas slimnīcā saindēšanu nekonstatēja, turklāt paziņoja, ka neatļaus Navaļnija pārvietošanu, to pamatojot ar pacienta nestabilo veselības stāvokli. Taču tanī pašā dienā slimnīca tomēr atļāva komā esošo Krievijas opozīcijas līderi transportēt uz Vāciju. 

22. augustā Navaļnijs nogādāts Berlīnes Universitātes klīnikā "Charite", ko apsargā Vācijas policija. Vēlāk "Charite" mediķi paziņoja, ka klīniskie izmeklējumi liecina – Navaļnijs ticis saindēts ar vielu no klases “Novičok”, un šāda viela var būt pieejama tikai Krievijas specdienestiem, tāpēc rietumvalstis prasa Krievijas paskaidrojumus. Krievija saistību ar notikušo noliedz un sauc to par Rietumu informatīvo kampaņu pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti