Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Eiropas Parlaments neatzīst Lukašenko

A. Navaļnija saindēšana: «Novičok» atrod uz viesnīcas ūdens pudeles

Navaļnija saindēšana: «Novičok» atrod uz viesnīcas ūdens pudeles

Nervus paralizējošas vielas “Novičok” paliekas atrastas uz minerālūdens pudeles Tomskas viesnīcas numuriņā, kurā bija uzturējies Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, pirms viņam kļuva slikti. To ceturtdien atklāja viņa sabiedrotie, paziņojot, ka “Novičok” paliekas atklājuši Vācijas speciālisti. Tas nozīmē, ka Navaļnijs saindēts jau viesnīcā, nevis lidostā vai lidmašīnā, kā uzskatīts līdz šim.

Navaļnija līdzgaitnieku sociālajā tīklā “Instagram” ceturtdien ievietotā videoierakstā paziņots, ka “Novičok" indes paliekas atrastas uz minerālūdens pudeles, kas atradās viesnīcas numuriņā Tomskā, kurā bija uzturējies Navaļnijs.

Drīz pēc tam, kad 20. augustā pienāca ziņas, ka Navaļnijam lidojumā no Tomskas kļuvis slikti, viņa līdzgaitnieki devās uz viesnīcas numuru un savāca visus priekšmetus, kas varētu tikt izmantoti kā iespējami pierādījumi. Šos priekšmetus izdevies nogādāt Vācijā, kur laboratorijā “Novičok” paliekas atklātas uz viesnīcas sagādātas ūdens pudeles. Tas nozīmētu, ka Navaļnijs saindēts, vēl pirms pameta viesnīcu, nevis lidostā vai lidmašīnā, kā ticis pieņemts līdz šim. Tāpat tiek norādīts, ka atklātais uzreiz nenozīmē, ka Navaļnijs saindēts no šīs pudeles, bet tikai, ka tai pieskāries.

Navaļnijs jau gandrīz četras nedēļas ārstējas Berlīnes Universitātes klīnikā "Charite". Viņš aizvakar publicēja pirmo fotogrāfiju no slimnīcas, kurā redzams kopā ar sievu un bērniem, paziņojot, ka jau spēj elpot patstāvīgi.

Aleksandrs Navaļnijs Berlīnes slimnīcā kopā ar ģimeni. 2020. gada 15. septembris.


Vācijas valdība atzinīgi novērtējusi ziņas par Navaļnija veselības stāvokļa uzlabošanos, atkārtoti pieprasot no Maskavas paskaidrojumus par notikušo.

"Kanclere sagaida, ka Krievijas valdība komentēs šo jautājumu un to darīs nekavējoties, jo ir nopietni jautājumi, uz kuriem var atbildēt tikai Krievijas valdība," sacīja Vācijas valdības preses pārstāvja vietniece Ulrike Demmere.

Vācija septembra sākumā paziņoja, ka tās laboratorijā iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas – tāpat kā bijušais krievu spiegs Sergejs Skripaļas un viņa meita Lielbritānijā pirms diviem gadiem. Vācijas slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas.

Krievija jebkādu saistību ar notikušo noraida. Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paudis neizpratni, kāpēc Vācijas valdība nedalās ar Krieviju ar analīžu rezultātiem un Navaļnija medicīniskajiem datiem.

KONTEKSTS:

Krievijas opozīcijas līderim Navaļnijam palika slikti augusta beigās. Kad Navaļnijs tika  nogādāts klīnikā Vācijā, konstatēts, ka viņš saindēts ar vielu no klases “Novičok”, un šāda viela var būt pieejama tikai Krievijas specdienestiem, tāpēc rietumvalstis prasa Krievijai  paskaidrojumus. Krievija saistību ar notikušo noliedz un sauc to par Rietumu informatīvo kampaņu pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti