Navaļnija sabiedrotie iekļūst Novosibirskas un Tomskas domē

Svētdien notikušajās reģionālajās vēlēšanās Krievijā opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija sabiedrotie ir varējuši iekļūt vairāku pašvaldību domēs. Tostarp opozīcijas pārstāvji ir saņēmuši vērā ņemamu atbalstu Novosibirskā un Tomskā. Kā zināms, Navaļnijs tika saindēts tieši pēc Tomskas apmeklējuma priekšvēlēšanu kampaņas laikā.

Navaļnija sabiedrotie iekļūst Novosibirskas un Tomskas domēArtjoms Konohovs

Tā dēvētā "gudrā balsošana", ko izmantoja Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Nevaļnijs un viņa sabiedrotie, ir devusi panākumus vairākās pilsētās. Ievērojamākais rezultāts ir sasniegts Novosibirskā. Tur par vienu no deputātiem ir ievēlēts Navaļnija štāba vadītājs Sergejs Bojko.
Pēc pagaidu rezultātu paziņošanas Bojko pateicās saviem komandas biedriem.

"Kad es izvirzīju savu kandidatūru, Novosibirskā nebija neviena politikas analītiķa, kurš man dotu jebkādas izredzes. Jo kas viņš vispār tāds ir? Nu un kas, ka viņš mēra vēlēšanās kaut ko bija saņēmis?.. Maza komanda, gandrīz nav naudas, neviens jau opozīciju tāpat neatbalsta… Jo viena lieta ir saņemt 20%, bet pavisam cita iegūt vairākumu. Bet jūs to esat panākuši!" tā Bojko.

Navaļnija štāba vadītājs sacīja, ka iepriekšējais deputāts pārstāvēja šo vienmandāta apgabalu 25 gadus. Turklāt, pēc Bojko teiktā, vēlēšanu laikā jau atkal bija vērojami dažādi pārkāpumi. Kontrolēt vēlēšanu norisi bija grūtāk, jo koronavīrusa dēļ balsošana notika trīs dienas.

"Pat šādos apstākļos mēs esam varējuši pierādīt, ka tas, ar ko mēs nākam pie cilvēkiem, ir krietni vērtīgāks un svarīgāks nekā tas, ko viņiem piedāvā "Vienotā Krievija" un Novosibirskā arī Komunistiskā partija," akcentēja Bojko.

Panākumi Novosibirskā opozīcijai ir būtiski, jo tā ir trešā lielākā Krievijas pilsēta. Turklāt tā ir Sibīrijas galvaspilsēta.

Arī citā Sibīrijas pilsētā Tomskā Navaļnija atbalstītāji ir varējuši uzvarēt atsevišķos pilsētas mikrorajonos. Kā zināms, tieši pēc Tomskas apmeklējuma priekšvēlēšanu kampaņas laikā  Navaļnijam kļuva slikti. Vēlāk Vācijas armijas laboratorijā tika secināts, ka opozicionārs  saindēts ar "Novičok" grupas nervu paralītisko vielu.

Tomskā valdošā partija "Vienotā Krievija" ir zaudējusi deputātu vairākumu pilsētas domē. Pēc pašreizējiem rezultātiem Krievijas prezidenta partiju tur pārstāvēs tikai 10 no 37 deputātiem.

"Gudras balsošanas" princips nozīmē vienotu atbalstu spēcīgākajam opozīcijas kandidātam, lai kopā būtu iespējams apsteigt "Vienotās Krievijas" kandidātus. Krievijā notika balsošana arī par 20 apgabalu gubernatoriem. Visur ir uzvarējuši līdzšinējie varas partijas kandidāti.

Prokremliskā valdošā partija “Vienotā Krievija” aizvadītajās vēlēšanās vairāk nekā 80 dažādos reģionos noturējusi varas grožus.

Neatkarīgā vēlēšanu novērošanas organizācija "Golos" ziņo, ka saņēmusi pēdējos četros gados augstāko sūdzību skaitu par pārkāpumiem balsojuma laikā. Daudzviet novērotāji vēlēšanu procesam netika pielaisti vispār, turklāt īpašus sarežģījumus šogad radīja iepriekšējā balsošana. Tā oficiāli tika popularizēta un atvieglota Covid-19 ierobežojumu dēļ, kā rezultātā līdz sestdienai bija nobalsojuši 58% vēlētāju. Kā uzskata opozicionāri – tas radīja īpaši labvēlīgus apstākļus administratīvo resursu izmantošanai, lai nodrošinātu vēlamā kandidāta uzvaru, kā arī veicināja rezultātu sagrozīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti