Navaļnija līdzgaitnieks: Politiķa organismā atrasta inde; ārstējošie mediķi to noliedz

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija pārstāvji paziņojuši, ka viņa organismā esot atrasta nāvējoša viela. Savukārt ārsti to noliedza un noraidīja Navaļnija ģimenes lūgumu pārvest viņu uz Vāciju. Politiķi ārstējošie ārsti apgalvoja, ka Navaļnija pārvešana šādā stāvoklī esot ļoti bīstama.

ĪSUMĀ: 

 • Navaļnija izveidotā "Korupcijas apkarošanas fonda" vadītājs: politiķa organismā atrasta toksiska viela.
 • To fonda vadītājam slimnīcā atklājis kāds Transporta policijas pārstāvis; atklātā viela nav zināma.
 • Šī viela apdraudot ne tikai politiķa dzīvību, bet arī visus apkārtējos, sacīja fonda vadītājs Ivans Ždanovs.
 • Omskas slimnīcā Ždanova teikto noliedza; toksiska viela nav konstatēta ne Navaļnija asinīs, ne siekalās.
 • Arī "Meduza", atsaucoties uz vārdā nenosauktu avotu, vēsta: Navaļnija organismā nav konstatēta toksiska viela.
 • Ārstiem būšot nepieciešamas vēl vismaz 2 diennaktis, lai noskaidrotu Navaļnija veselības problēmu iemeslu.
 • Galvenais ārsts paziņojis, ka neatļaus Navaļnija pārvietošanu; to pamato ar pacienta nestabilo veselības stāvokli.
 • Navaļnijs joprojām ir bezsamaņā. Viņa veselības stāvoklis esot uzlabojies, taču tas arvien esot ļoti smags.
 • Omskā no Vācijas ir ieradusies īpaši aprīkota lidmašīna, kam Navaļniju vajadzētu nogādāt klīnikā Berlīnē.
 • Navaļnija pārstāve: Opozicionāra transportēšanas aizlieguma mērķis – vilcināt laiku, lai no ķermeņa pazustu inde.
 • Aicina opozicionāra atbalstītājus pulcēties pie pilsētas slimnīcas, lai pieprasītu viņa pārvešanu uz Berlīni.

Navaļnija līdzgaitnieks: Politiķa organismā atrasta inde; ārstējošie ārsti to noliedzUldis Ķezberis
Kremļa kritiķis un korupcijas atmaskotājs Navaļnijs turpina cīnīties par savu dzīvību Omskas slimnīcā. Aizvadītajā naktī viņa veselības stāvoklis esot uzlabojies, tomēr tas joprojām ir ļoti smags, apgalvoja ārsti. Pacients atrodas bezsamaņā.

 

Navaļnija izveidotā "Korupcijas apkarošanas fonda" vadītājs Ivans Ždanovs piektdien, 21. augustā, paziņoja, ka Navaļnija organismā ir atrasta ārkārtīgi toksiska viela.

"Mēs atradāmies slimnīcas galvenā ārsta kabinetā, kad tur ienāca Transporta policijas pārstāvis. Viņš mums rāda telefona ekrānā un saka: "Mēs viņa organismā atradām vielu". Mēs šim policijas pārstāvim jautājām, kāda tieši viela ir atrasta. Viņš atbildēja, ka tas esot izmeklēšanas noslēpums, bet šī viela esot nāvējoši bīstama.

Šī viela apdraudot ne tikai Alekseja dzīvību, bet arī visus apkārtējos, kuriem esot jāvalkā aizsargtērpi.

Vairāk neko neteica. Mēs nezinām, kas tā ir par vielu," sacīja Ždanovs.

Omskas slimnīcā Ždanova teikto noliedza. Ārsti sacīja, ka Navaļnija asinīs vai siekalās neesot konstatēta toksiska viela, tāpēc saindēšanas versiju nevarot apstiprināt. Navaļniju turpinot izmeklēt un būšot nepieciešamas vēl vismaz divas diennaktis, lai noskaidrotu, kas tieši esot vainojams pacienta veselības problēmās.

Arī interneta medijs "Meduza", atsaucoties uz vārdā nenosauktu avotu, vēsta, ka Navaļnija organismā neesot konstatēta toksiska viela.

Avots arī apgalvo, ka tiekot izvērtētas vairākas iespējamās diagnozes, tomēr pie vienas ārsti pagaidām nespējot nonākt. 

Galvenā diagnoze, ar kuru pašlaik tiekot strādāts, ir, ka pie komas noveduši vielmaiņas traucējumi, kurus izraisījis straujš cukura līmeņa kritums asinīs.

"Testos, kurus esam veikuši, nav atrastas indes pazīmes asinīs, urīnā vai jebkur citur organismā. Līdz ar to saindēšana kā diagnoze paliek kaut kur mūsu apziņas tālākajā nostūrī, taču mēs neuzskatām, ka pacients pārcietis saindēšanos," komentēja Omskas 1. slimnīcas galvenais ārsts Anatolijs Kaļiņičenko.

Navaļnija komanda netic ārstu teiktajam, bet ārste Anastasija Vasiļjeva, kura kļuvusi par vienu no redzamākajām aktīvistēm, kura cēla trauksmi par Krievijā valdošo dezinformāciju un problēmām saistībā ar Covid-19, sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījusi – mūs atkal uzskata par idiotiem.

Omskas slimnīcas galvenais ārsts Aleksandrs Murahovskis paziņoja, ka neatļaus Navaļnija pārvietošanu, to pamatojot ar pacienta nestabilo veselības stāvokli. Omskā no Vācijas ir ieradusies īpaši aprīkota lidmašīna, kam Navaļniju vajadzētu nogādāt Berlīnē. Tur esošā slavenā Šaritē klīnika ir piekritusi uzņemties Krievijas opozicionāra turpmāko ārstēšanu.

Navaļnija pārstāvji ceturtdien, 20. augustā, paziņoja, ka esot sazinājušies ar Kremli un saņēmuši atļauju pacienta pārvietošanai uz Vāciju.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša Omskas slimnīcas ārstu sociālajā vietnē "Twitter" rakstīja, ka aizliegumam transportēt opozicionāru esot viens mērķis – novilcināt laiku, lai no viņa ķermeņa pazustu indes pēdas.

"Mēs, protams, saprotam, ka tas tiek darīts, lai ļautu ķīmiskajai vielai no Alekseja ķermeņa pazust. Viņš nav labā stāvoklī, un mēs nevaram uzticēties šai slimnīcai. Mēs pieprasām, lai viņu atdod mums un mēs varētu ārstēt viņu neatkarīgā slimnīcā, kuras ārstiem mēs uzticamies," sacīja opozicionāra sieva Jūlija Navaļnija.

Navaļnija štābs Omskā sociālajos tīklos ir izplatījis paziņojumu ar aicinājumu opozicionāra atbalstītājiem sapulcēties pie pilsētas slimnīcas, lai pieprasītu viņa pārvešanu uz Berlīni.

Tikmēr vairākās Krievijas pilsētās ir notikuši protesti, atbalstot Krievijas varas opozicionāru. Cilvēki, kuri pulcējās Maskavas un Sanktpēterburgas centrā, pieprasīja nekavējošu izmeklēšanu, notikušajā vainojot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Navaļnija sieva uzrakstījusi oficiālu vēstuli Putinam, lūdzot atļaut izvest vīru uz Vāciju. Tikmēr Vācijas valdība ziņo, ka pašlaik par to notiek sarunas ar Kremli. Ļaut izvest Navaļniju un izmeklēt notikušo pieprasa arī visa Eiropas Savienība.

"Mēs gaidām ātru, neatkarīgu un caurskatāmu izmeklēšanu un, ja saindēšanas faktu apstiprinās, vainīgo saukšanu pie atbildības. Ticam, ka Krievijas amatpersonas pildīs savus solījumus ļaut Navaļnija kungu droši un ātri pārvest uz ārzemēm, lai sniegtu medicīnisko palīdzību tā, kā to pieprasa viņa ģimene," sacīja Eiropas Komisijas pārstāve Nabila Masrali.

KONTEKSTS:

Navaļniju Omskas slimnīcā nogādāja ceturtdien, 20. augustā, pēc tam, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā, kas lidoja no Tomskas uz Maskavu. Navaļnijs pirms lidojuma esot dzēris tēju, tāpēc viņa līdzgaitnieki pieļauj, ka viņš ir saindēts. Pieņemts lēmums lidmašīnai nosēsties Omskā. No lidostas viņš nogādāts slimnīcā. Viņš atrodas komā, un viņa veselības stāvoklis tiek dēvēts par stabili smagu. Visu dienu ārsti centās noskaidrot diagnozi.

Uģis Lībietis par situāciju ar Krievijas opozīcijas līderi NavaļnijuLauris Zvejnieks, Uģis Lībietis
Tiek pieļauts, ka Navaļnijs ir saindēts. Navaļnija štābs ir pārliecināts par apzinātu uzbrukumu, kas varētu būt saistīts ar nākamajā mēnesī gaidāmajām vēlēšanām vairākos Krievijas reģionos. Navaļnija radinieki un komanda vēlas panākt viņa pārvietošanu uz citu slimnīcu, jo slimnīca Omskā esot slikti aprīkota. Organizēta Navaļnija pārvešana uz Maskavu vai kādu klīniku Eiropā. Savu palīdzību piedāvājis arī Kremlis.

Pašreizējā likumdošana neļauj pacientu pārvietot tikai pēc radinieku lūguma un bez ārstu konsīlija lēmuma, un tāds sasaukts šodien. Uz šo konsīliju no Maskavas paredzēja ierasties arī anesteziologi reanimatologi un neirofiziologi no Pirogova Nacionālā medicīniski ķirurģiskā centra, kā arī no Burdenko neiroķirurģijas centra. Jau iepriekš Omskas slimnīcas galvenais ārsts esot paziņojis, ka Navaļnija stāvoklis tomēr ir nestabils un viņš nav transportējams.  

Šī nav pirmā reize, kad pret Navaļniju ir noticis uzbrukums. Tā, piemēram, 2017. gadā viņš ieguva ķīmiskus apdegumus brīdī, kad viņam sejā tika ieliets zaļš šķidrums. Pagājušajā gadā, atrodoties īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, viņš arī ziņoja par iespējamu apzinātu saindēšanu, jo viņa seju pārklāja izsitumi un bija vērojams piepampums. 

Daudzviet pasaulē un arī Krievijā uzreiz pēc Navaļnija nokļūšanas slimnīcā izskanēja bažas, ka aiz šī visa stāv Krievijas specdienesti. Cilvēktiesību aizstāvības organizācija "Amnesty International" ir aicinājusi Krieviju sarīkot visaptverošu un neatkarīgu izmeklēšanu, bet Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels ir aicinājis saukt pie atbildības vainīgos, ja apzinātas saindēšanas fakts tiks apstiprināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt