Navaļnija līdzgaitnieki Volkovs un Ždanovs apsūdzēti ekstrēmistisku organizāciju finansēšanā

Krievijas izmeklēšanas komiteja izvirzījusi kriminālapsūdzības diviem Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija līdzgaitniekiem, jo viņi palīdzējuši finansēt organizācijas, ko Krievijas varas iestādes atzinušas par ekstrēmistiskām.

Maskavas tiesa jūnijā apmierināja prokuratūras prasību atzīt par ekstrēmistiskām un aizliegt Navaļnija politiskās organizācijas – Korupcijas apkarošanas fondu (FBK), Pilsoņu tiesību aizsardzības fondu (FZPG) un sabiedrisko kustību "Navaļnija štābi". Šomēnes Krievijas Tieslietu ministrija iekļāva tās aizliegto organizāciju sarakstā.

Informācija par Navaļnija dibinātā fonda iekļaušanu "teroristisko un ekstrēmistisko organizāciju" sarakstā otrdien parādījās Krievijas Federālā finanšu monitoringa dienesta interneta vietnē. Tāpat sarakstā iekļauts Pilsoņu tiesību aizsardzības fonds. Iekļaušana šajā reģistrā nozīmē, ka organizācijām tiks bloķēti bankas konti.

Navaļnijs joprojām atrodas ieslodzījumā uz apsūdzību pamata, kuras viņš nosaucis par safabricētām. Kremļa represijas pret opozīciju pēdējos mēnešos pastiprinājušās pirms septembra vidū gaidāmajām Valsts domes vēlēšanām.

Latvijas Radio korespondents Uldis Ķezberis par ierosināto krimināllietu
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Izmeklēšanas komiteja otrdien paziņoja, ka uzsākusi krimināllietu pret Leonīdu Volkovu un Ivanu Ždanovu par līdzekļu vākšanu un finanšu pakalpojumu sniegšanu ekstrēmistiskām organizācijām. Ja tiesa viņus atzīs par vainīgiem šajās apsūdzībās, maksimālais sods ir astoņi gadi cietumā.

40 gadus vecais Volkovs vadīja sabiedrisko kustību "Navaļnija štābi", bet 32 gadus vecais Ždanovs vadīja FBK.

"Zinot, ka šīs organizācijas ir atzītas par ekstrēmistiskām, Volkovs un Ždanovs paziņoja par savu nelikumīgo darbību turpināšanu un organizēja līdzekļu vākšanu," teikts izmeklētāju paziņojumā. Abi apsūdzētie vairs nedzīvo Krievijā, kur viņiem izvirzītas arī citas apsūdzības.

Ždanovs sociālajā tīklā "Instagram" norādījis, ka jau vairs neatceras, cik krimināllietu pret viņu ir ierosinātas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Иван Жданов (@ioannzh)

Navaļnija līdzgaitnieki, kas joprojām atrodas Krievijā, pakļauti stingrai varas iestāžu uzraudzībai, bet dažiem pat piemērots mājas arests.

Pagājušajā nedēļā tiesa Navaļnija brālim Oļegam piesprieda gadu ilgu nosacītu sodu par cīņā ar Covid-19 ieviesto noteikumu pārkāpšanu, aicinot cilvēkus piedalīties nesankcionētā demonstrācijā. FBK juristei Ļubovai Soboļai tajā pašā lietā tika piespriesta pārvietošanās brīvības ierobežošana uz pusotru gadu.

Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests "Roskomnadzor" jūlijā bloķēja piekļuvi Navaļnija vietnei un vēl vairākiem desmitiem ar viņu saistītu tīmekļa lapu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti