Panorāma

Par 500 eiro pabalstu vienam bērnam turpinās diskusijas

Panorāma

Eiroparlamentāriešu grupa prasa Borela atkāpšanos

Krievijas opozicionāri maina taktiku, lielākie protesti vēl priekšā

Navaļnija komanda paziņo par jaunu protestu taktiku

Krievijas opozīcija aicina iedzīvotājus turpmāk protesta akcijās izmantot jaunu taktiku, lai izvairītos no plašām sadursmēm ar policiju. Tā paziņojis apcietinātā opozicionāra Alekseja Navaļnija reģionālā tīkla vadītājs Leonīds Volkovs.

Pēdējo nedēļu plašajos protestos, kur iedzīvotāji pieprasījuši atbrīvot opozicionāru Alekseju Navaļniju, kopumā aizturēti vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku. Daudziem draud kriminālapsūdzības. Ņemot vērā varasiestāžu izrēķināšanos ar demonstrāciju dalībniekiem, Navaļnija pārstāvis Leonīds Volkovs sākotnēji paziņoja, ka protesti tiks atlikti līdz pavasarim. Otrdien gan štāba pārstāvis mainījis vēstījumu, sakot, ka demonstrācijas neapstāsies, bet gan ieņems citu formu. 

Navaļnija pārstāvji mudina Krievijas pilsētu iedzīvotājus svētdien, 14. februārī, pulksten 20 vakarā uz aptuveni 15 minūtēm pulcēties dzīvojamo kvartālu pagalmos un iedegt savu mobilo tālruņu lukturīšus.

Jaunā protestu taktika ir līdzīga tai, kuru opozīcija pēdējās nedēļas pielietojusi arī Baltkrievijā, lai novērstu cilvēku aizturēšanu un vardarbīgu izrēķināšanos ar protestētājiem.

“Nākamais pasākums notiks 14. februārī. Mēs jums pastāstīsim par tā formātu, kas pilnībā atšķirsies no iepriekšējā. Visu darīsim sarežģītāk. Necentīsimies konfrontēt ar policiju, bet izvairīsimies no tās,” sacīja Volkovs.

Volkovs atzinis, ka Krievijas varas iestāžu izmantotā iebiedēšanas taktika “pagaidām strādā”. “No 100 cilvēkiem, kas jūt līdzi protestētājiem, 99 neiziet ielās, jo nevar atļauties, ka viņus arestē, uzliek naudassodu, izmet no augstskolas vai atlaiž no darba. Protestu potenciāls ir 100 reižu lielāks, nekā mēs redzējām ielās. Tas nozīmē, ka mums jāatrod šiem cilvēkiem pieejamas protesta izpausmes,” teica Volkovs.

Par spīti tam, ka pats opozicionārs atrodas apcietinājumā, Navaļnija komanda turpina strādāt.

Navaļnija štāba Habarovskā koordinators Aleksejs Vorsins norādījis, ka šogad daudzi notikumi vēl tikai priekšā: “Es pagaidām nevaru spriest, kas notiks ar ielu protestiem Krievijā, bet domāju, ka paši interesantākie notikumi būs vasaras beigās, rudens sākumā, kad tuvosies vēlēšanas. Tad arī gaidāmi vairāki paziņojumi no Navaļnija štābiem. Pagaidām mēs vēl gatavojamies šim politiskajam gadam, pats interesantākais vēl tikai priekšā.”

Krievijā protestos, kuru dalībnieki pieprasījuši atbrīvot Navaļniju, kopumā aizturēti vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku. Daudziem draud kriminālapsūdzības. Ņemot vērā varasiestāžu izrēķināšanos ar demonstrāciju dalībniekiem, Navaļnija pārstāvis Volkovs paziņoja, ka protesti tiks atlikti līdz pavasarim. Šodienas paziņojums nozīmē to, ka demonstrācijas neapstāsies, bet ieņems citu formu. Kremlis paziņojis, ka jebkādu protestu gadījumā rīkosies likuma ietvaros un pārkāpējus sauks pie atbildības.

Krievijā šogad septembrī gaidāmas ne vienas vien vēlēšanas – dažviet tiks pārvēlēti gubernatori, citviet parlamenta pārstāvji – bet 19. septembrī gaidāmas Valsts domes vēlēšanas. Navaļnija komanda aicinājusi iedzīvotājus balsot gudri, lai ievēlētu pēc iespējas vairāk kandidātu, kuri nepārstāv valsts galveno partiju “Vienotā Krievija”. Piemēram, pagājušajā gadā reģionālajās vēlēšanās Navaļnija sabiedrotie iekļuva vairāku pašvaldību domēs un saņēma vērā ņemamu atbalstu Novosibirskā un Tomskā. 

KONTEKSTS:

Apcietinātā Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija atbalstītāju demonstrācijās 23. janvārī Krievijā aizturēti vairāki tūkstoši cilvēku. Pasaule uz notikušo Krievijā reaģējusi nosodoši. Arī 31. janvārī notikušajos protestos aizturēti vairāki tūkstoši cilvēku. Kā ziņo Krievijas neatkarīgie mediji – jūtams, ka protesti Navaļnija atbalstam pāraug protestos pret pastāvošo režīmu Krievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti