Navaļnija fondam tiesa atstāj spēkā «ārvalstu aģenta» statusu

Maskavas tiesa paturējusi spēkā Krievijas Tieslietu ministrijas lēmumu atzīt opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vadīto Korupcijas apkarošanas fondu par “ārvalstu aģentu”. Līdz ar to tiesa noraidījusi Navaļnija iesniegto apelācijas prasību.

Tieslietu ministrija lēmumu pieņēma 8. oktobrī un to pamatoja ar faktu, ka fonds saņēmis līdzekļus no ASV uzņēmuma un Spānijas pilsoņa. Tieslietu ministrijas dokumentos minēts, ka ASV kompānijas īpašnieks ir Krievijas pilsonis Mihails Maslihovs, kurš pats personiski fondam pārskaitījis 50 dolārus. Savukārt Spānijas pilsonis Roberts Fabio Monda pārskaitījis 2000 dolāru. 

Fonds tāpēc turpmāk būs pakļauts pastiprinātai uzraudzībai, un oficiālos dokumentos tam būs jānorāda savs “ārvalstu aģenta” statuss.

Krievija sarakstu ar “ārvalstu aģentiem”, kurus tur aizdomās par spiegošanu, sāka veidot 2012. gadā. Pēc iekļūšanas sarakstā daudzas nevalstiskās organizācijas darbu Krievijā pārtrauca.

Navaļnijs uzskata, ka Krievijas varasiestādes baidās no viņa fonda, kas izmeklējis daudzu Krievijas amatpersonu turības apšaubāmo izcelsmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti