NATO un ASV turpinās misiju Afganistānā

NATO un tās ietekmīgākā dalībvalsts - Amerikas Savienotās Valstis - turpinās misiju Afganistānā, līdz izdosies nodrošināt mieru šajā Āzijas valstī. Par to vizītes laikā Vašingtonā paziņoja bloka ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

“Mēs atrodamies Afganistānā, lai radītu apstākļus konflikta noregulējumam sarunu ceļā. Mēs tur atrodamies, lai apmācītu, konsultētu un  palīdzētu afgāņu karavīriem, lai viņi paši spētu garantēt drošību un stabilitāti valstī. Mēs tur neatradīsimies ilgāk nekā nepieciešams, taču mēs nepametīsim valsti līdz brīdim, kad radīsies atbilstoša situācija,”uzsvēra Stoltenbergs.

Viņš teica, ka Afganistāna nedrīkst būt drošs patvērums starptautiskiem teroristiem, taču nesniedza plašākus komentārus par iespējamo vienošanos ar radikālo “Taliban” grupējumu par šo jautājumu.  

Pagājušajā nedēļā ASV īpašais sūtnis Afganistānas izlīguma jautājumos Kataras galvaspilsētā Dohā tikās ar talibu pārstāvjiem, un, iespējams, panācis konceptuālu vienošanos, ka viņi neļaus teroristiem izmantot valsts teritoriju. Tas varētu būt viens no priekšnoteikumiem ASV karavīru izvešanai. Arī Afganistānas prezidents Ašrafs Gani vakar aicināja grupējumu iesaistīties nopietnās sarunās ar valdību un norādīja, ka no šī konflikta labumu gūst tikai valsts ienaidnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti