NATO sarunās ar Krieviju cer saņemt uzaicinājumu novērot mācības «Zapad 2017»

Briselē ceturtdien, 30. martā, notiek NATO un Krievijas padomes sanāksme, kurā abu pušu vēstnieki pārrunās aktuālākās lietas, tajā skaitā notikumu attīstību Ukrainā, drošības situāciju Afganistānā, kā arī Krievijas mācības "Zapad 2017".

Vēl pirms šīs tikšanās NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs Latvijas Radio apliecināja, ka šajā reizē sagaida no Krievijas arī plašāku informāciju par mācībām "Zapad 2017", ko Krievija rudenī gatavojas rīkot netālu no Baltijas robežām.

Viņš izteica cerību, ka šīs NATO un Krievijas padomes sanāksmes varētu kļūt arī par brīfingiem informācijas apmaiņai par gaidāmajām mācībām.

NATO ģenerālsekretārs atzina, ka cer saņemt no Krievijas uzaicinājumu novērot mācības "Zapad 2017", tāpat kā Krievijas puse allaž ir ielūgta novērot militāros treniņus NATO valstīs.

Jau iepriekš vēstīts, ka Krievija ir noraidījusi Latvijas lūgumu pēc plašākas informācijas un iespējas apmeklēt militāros objektus pierobežā.

Šīsdienas NATO-Krievijas padomes sēde notiek vien dienu pirms visu Ziemeļatlantijas alianses ārlietu ministru sanāksmes, kurā pirmo reizi piedalīsies arī jaunais ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons.

Kā zināms, jaunā ASV administrācija, no vienas puses, pauž uzticību NATO, bet, no otras - vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju.

Tajā pašā laikā Ziemeļatlantijas alianse sāk īstenot dzīvē Varšavas samita lēmumus un izvietot Baltijā un Polijā citu valstu karavīrus. Tādēļ šī sanāksme, visticamāk, kalpos, lai abas puses varētu apmainīties ar jaunāko informāciju par savām aktivitātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti