NATO samits Viļņā nākamgad notiks 11.un 12. jūlijā

Nākamais NATO valstu un valdību vadītāju samits Viļņā notiks nākamā gada 11. un 12. jūlijā, paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Viņš alianses dalībvalstu pārstāvjus par nākamā samita norises laiku informēja trešdien.

"Ļoti lepojamies uzņemt NATO samitu Viļņā. Cerams, ka tās būs uzvaras svinības. Lai tas notiktu, aicinām mūsu partnerus ne tikai turpināt, bet arī palielināt atbalstu Ukrainai," ziņu aģentūrai BNS sacīja Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

Ierakstā vietnē "Twitter" viņš arī solīja, ka tiks ieguldīts liels darbs, lai aliansē uzņemtu Somiju un Zviedriju.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda tviterī rakstīja, ka gaida sabiedrotos un līdzīgi domājošos partnerus Viļņā.

"Krievijai turpinot asiņaino karu Ukrainā, esam vienoti un solidāri, apņēmības pilni īstenot kolektīvo aizsardzību," viņš uzsvēra.

Landsberģis norādīja, ka Viļņas izraudzīšanās par NATO samita norises vietu uzsver NATO austrumu flanga aizsardzību un ir spēcīgs apliecinājums, ka Baltijas reģiona drošības garantēšana ir svarīga visai NATO.

"Vienlaikus tā ir atzinība un novērtējums Lietuvai kā uzticamam sabiedrotajam, kas izpilda saistības, par kurām panākta vienošanās. Visu NATO dalībvalstu līderi pulcēsies Lietuvas galvaspilsētā un lems par visu mūsu un mūsu sabiedroti drošības stiprināšanu," teica Lietuvas ārlietu ministrs.

Kā informēja ministrijā, Stoltenbergs ir pateicies Lietuvai par gatavību organizēt tik nozīmīgo sanāksmi.

NATO samits Lietuvā notiks pirmo reizi. Par to, ka samits norisināsies Lietuvā, alianses dalībvalstu līderi paziņoja jūnija vidū.

Sanāksmē pulcēsies augsta līmeņa delegācijas no NATO dalībvalstīm un sabiedrotajiem, kā arī daudz starptautisko mediju pārstāvju. Par alianses samita norises vietu izraudzīts izstāžu un kongresu komplekss "Litexpo".

Viļņas samitā galvenā uzmanība tiks pievērsta alianses kolektīvās aizsardzības un savaldīšanas stiprināšanai, kā arī atbalsta Ukrainai palielināšanai.

Lai NATO saglabātu savas pozīcijas kā spēcīgākā aizsardzības alianse, sabiedrotie runās arī par aizsardzības investīciju prioritātēm un vajadzībām.

Gaidāms, ka samitā Viļņā pirmo reizi kā pilntiesīgas alianses dalībvalstis piedalīsies arī Somija un Zviedrija.

Iepriekšējais NATO samits notika Madridē no šā gada 28. līdz 30. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti