Dienas ziņas

Bauskā aizturētas personas ar narkotikām lielā daudzumā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

NATO bažīga par Ķīnas necaurspīdīgo militāro pieaugumu

NATO raizējas par Ķīnas necaurspīdīgo militāro pieaugumu

NATO dalībvalstīm ir jāizvairās no to kļūdu atkārtošanas, ko tās pieļāvušas attiecībās ar Krieviju, un jāierobežo atkarība no Ķīnas, trešdien atzina NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO, it īpaši alianses ietekmīgākā dalībvalsts ASV, uztver Ķīnas spēka pieaugumu kā izaicinājumu. Stoltenbergs teica, ka dalībvalstīm ir jāturpina uzturēt tirdzniecības saites ar Ķīnu, taču šos lēmumus nedrīkst pieņemt, balstoties tikai uz komerciāliem apsvērumiem – jādomā arī par stratēģiskajiem apsvērumiem.

Ķīnas armijas priekšnesums Pekinā

Daļa dalībvalstu uzskata, ka ekonomiskā atkarība no Ķīnas ir riskanta pēc notikušā ar Krieviju, bet citas – ka Pekina varētu palīdzēt panākt vienošanos, lai izbeigtu karu Ukrainā.

"Mēs nemeklējam konfliktu ar Ķīnu. Gluži pretēji, mēs vēlamies no tā izvairīties. Mēs nevēlamies jaunu auksto karu, mēs necenšamies atdalīt savas ekonomikas.

Mēs vienkārši vēlamies, lai mums būtu acis vaļā attiecībā uz izaicinājumiem, ko rada Ķīna," teica ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

"Mums ir jābūt īpaši uzmanīgiem stratēģiskajās nozarēs, uzņēmumos, infrastruktūrā, lai mēs ņemtu vērā drošības apsvērumus, pirms ļaujam ienākt investoriem [no Ķīnas]."

NATO sabiedrotie ir nobažījušies par Ķīnas straujo un necaurredzamo izaugsmi militārajā jomā, dezinformācijas izmantošanu un sadarbību ar Krieviju, tāpēc NATO ārlietu ministri apsprieda konkrētus veidus, kā risināt Pekinas radītos izaicinājumus un kā palielināt alianses noturību.

Proti, kā rīkoties sistēmiskā sāncensībā ar Ķīnu, jo nesadarboties vispār nav iespējams, bet šai sadarbībai jābūt rūpīgi izsvērtai, lai nenonāktu atkarībā no Pekinas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti