NATO Izcilības centra šefs Sārts mudina Zviedriju pievienoties aliansei

Neitrālajai Zviedrijai vajadzētu pārstāt tikai domāt par iespējamo dalību NATO un jāsāk arī pievienošanās process militārajai aliansei. To paziņojis Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos ("StratCom") direktors Jānis Sārts, vēsta Zviedrijas telekanāls SVT.

"Lieta tāda, ka vienīgā joma, kurā Krievija attīstās, ir militārā," paziņoja Sārts Zviedrijas telekanālā SVT. Pēc Sārta vārdiem, Krievija nerada tūlītējus draudus. Taču tās retorika par kodolieročiem ir viens no būtiskākajiem satraukuma iemesliem.

"Tā retorika ir būtiski mainījusies. Krievija bieži pie tās atgriežas strīdos. Agrāk kas tāds nebija iespējams, pat Aukstā kara laikā ne. Spriedze ir pieaugusi," akcentēja Sārts.

Pēc Aukstā kara beigām Zviedrija arvien aktīvāk sadarbojas ar NATO. Taču, kā vēsta SVT, Sārts domā, ka Zviedrijai vajadzētu spert soļus, lai iestātos aliansē. "Būtu ļoti pratīgi, ja jūs [Zviedrija] to izdarītu 2016.gadā."

Pagājušā gada rudenī Zviedrijas aizsardzības ministrs Peters Hultkvists paziņoja, ka valsts apsver iespēju pievienoties Sārta vadītajam "StratCom". Centrs nav NATO "meitas" struktūra, lai arī alianse to ir sertificējusi un akreditējusi. "StratCom" ir deviņu NATO dalībvalstu, kā arī Somijas sadarbības projekts.

Zviedrija varētu pievienoties "StratCom", lai varētu uzlabot savas prasmes dezinformācijas un propagandas analīzē. Dezinformācijas un propagandas izplatīšanā sociālajos tīklos Zviedrija negrasās piedalīties, uzsvēra ministrs.

Lēmumu par Zviedrijas iespējamo dalību "StratCom" valsts valdība pagaidām nav pieņēmusi, ziņo SVT.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti