NATO «Bukarestes devītnieks» apspriež drošību Eiropā

Trešdien, 28. februarī, Slovākijā notiek deviņu Austrumu un Centrāleiropas NATO dalībvalstu prezidentu sanāksme. Tajā piedalās arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, lai ar valstu prezidentiem, tostarp Latvijas, apspriestu pašreizējo drošības situāciju Eiropā un tuvējos reģionos.  

Slovākijas austrumu pilsētā Košicē deviņu valstu prezidenti un NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs diskutēs arī par cīņu pret kiberdraudiem, dezinformācijas un propagandas izplatīšanu.

NATO «Bukarestes devītnieks» apspriež drošību EiropāGints Amoliņš

  Slovākijas prezidents Andrejs Kiska sanāksmi sasauca arī, lai atzīmētu pavasarī gaidāmo NATO dibināšanas 70. gadadienu, kā arī tā dēvētā Bukarestes devītnieka valstu iestāšanos aliansē pirms 20 un 15 gadiem.

  Sanāksmē piedalās arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Bez Slovākijas un Latvijas Bukarestes devītnieka grupā ietilpst Igaunija, Lietuva, Polija, Čehija, Ungārija, Bulgārija un Rumānija.

  Bukarestes devītnieka formāta valstis uztur regulāru dialogu dažādos līmeņos. Šo valstu grupa savu nosaukumu ieguva pēc savas pirmās sanāksmes 2015. gadā Bukarestē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti