NATO ārlietu ministru sanāksmē gatavosies nākamajam alianses samitam

Otrdien un trešdien Briselē tiekas NATO ārlietu ministri. Plānots, ka viņi šajā sanāksmē apspriedīs aktuālos NATO drošības politikas jautājumus, gatavojoties gaidāmajam samitam 2018.gada vasarā.

Tāpat ministru darba kārtībā uzmanība tiks pievērsta jau paveiktā izvērtēšanai starp NATO un Eiropas Savienību, tās attiecībām ar Krieviju un Gruziju.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs uzsvēris, ka visi alianses valstu ārlietu ministri ir spējīgi pieņemt lēmumu, to skaitā ASV Valsts sekretārs Rekss Tilersons. Viņu Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa administrācija vēlas piespiest aiziet no šī amata, raisot arī nedrošību aliansē.  

NATO ģenerālsekretārs Jenss StoltenbergsHarijs Ventnieks
  „NATO un tās ārlietu ministri spēj koncentrēties uz pašiem svarīgākajiem darba uzdevumiem, par spīti spekulācijām un baumām. Esmu pārliecināts, ka arī šis ir tas gadījums. Jo īpaši tagad, kad mums ir tik svarīgs darbs veicams, piemēram, kā efektīvāk reaģēt uz jauniem drošības izaicinājumiem un kā saglabāt stipras transatlantiskās attiecības nemieru laikos. Īpaši jau, kad redzam vairāk šaubu, nenoteiktības un nedrošību, tad mums kā vēl nekad agrāk ir vajadzīga stipra institūcija, kā NATO. Man nav ne mazāko šaubu, ka visi ministri, to skaitā ASV Valsts sekretārs Tilersons, būs spējīgi koncentrēties darbam,” pauda Stoltenbergs
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti