Narvas pašvaldība piekritusi aizvākt padomju tanka pieminekli

Igaunijas pilsētā Narvā valdošā koalīcija vienojusies par padomju laika “T–34” tanka pieminekļa demontāžu un pārvietošanu uz slēgtu teritoriju.

Igaunijas valdība pēdējā laikā izdarījusi spiedienu uz Narvas pašvaldību, mēģinot panākt padomju okupācijas laika pieminekļu aizvākšanu, bet Narvā, kur vairāk nekā 90% iedzīvotāju ir krievvalodīgie, vietējā vara bija pret šādu rīcību un uzsvēra, ka pilsētas iedzīvotājiem šie pieminekļi ir svarīga vēstures liecība.

Padomju tanks "T-34" Narvas pievārtē uz postamenta novietots Narvas upes krastā vietā, kur 1944. gada jūlijā upi šķērsoja uzbrūkošais padomju karaspēks. Piemineklis tika atklāts 1970. gadā.

Tomēr tagad pašvaldība nonākusi pie secinājuma, ka labāk pašiem pieņemt lēmumu par padomju laika pieminekļu demontāžu, nekā sagaidīt, kad šādu lēmumu mēģinās uzspiest Igaunijas centrālā valdība, kas varētu izraisīt lielu pretestību.

“Mums ir jāpieņem lēmums par padomju pieminekļu nākotni Narvā, un tas ir jāpieņem pašiem Narvas iedzīvotājiem,” norāda pilsētā valdošās koalīcijas pārstāvis Deniss Larčenko.

Viņš uzsvēris, ka Narvā neviens nevēlas piedzīvot Tallinas “bronzas nakts” atkārtošanos (2007. gadā pēc lēmuma pārvietot Tallinas centrā esošo padomju karavīra pieminekli Igaunijas galvaspilsētā izcēlās lieli nemieri).

Paredzams, ka Narvas “T–34” tanks tiks pārvietots uz slēgtu teritoriju un tā statuss tiks mainīts uz “muzeja eksponāts”.

Pirmdien arīdzan tika demontēts Pērnavas parkā uzstādītais piemineklis cīnītājiem par padomju varu, ziņo ERR.ee. Varasiestādes arī nolēmušas pārapbedīt šajā vietā esošās cilvēku mirstīgās atliekas. Tās tiks pārvietotas uz vietējo kapsētu, kur arīdzan novietos pašu pieminekli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti