Mudina izmeklēt Čehijas premjera iespējamo ES atbalsta izmantošanu savam labumam

Eiropas Savienība (ES) tiek mudināta izmeklēt iespējamos jaunus Čehijas premjerministra Andreja Babiša interešu konfliktus, kas varētu būt saistīti ar ES atbalsta izmantošanu personiskajam labumam. ES līmeņa izmeklēšanu pieprasa pretkorupcijas uzraugs „Transparency International”.

Čehijas premjerministram un partijas "Neapmierināto pilsoņu akcija" līderim Andrejam Babišam, kurš premjera amatā ir kopš pērnā gada decembra, vēl pirms iecelšanas amatā piederēja apjomīga kompānija „Agrofert”. Tā apvieno pārtikas, ķīmijas un farmācijas uzņēmumus.

Kļūstot par premjerministru, viņš no uzņēmuma vadības un arī peļņas esot attiecies. Taču tagad starptautiskā organizācija „Transparency International” atklājusi, ka tā vis gluži nav un Babišs turpina pelnīt. Tas ir pret Čehijas un Eiropas Savienības līkumiem.

„Nav pieļaujams, ka premjers sēž apspriedēs Briselē un lemj par atbalstu lauksaimniecības sektoram, un tajā pašā laikā pelna no šīm subsīdijām, tādējādi finansējot arī savu politisko karjeru,” norāda „Transparency International”.

Čehija ir viena no tām valstīm, kas saņem salīdzinoši lielāku ES atbalstu uz vienu iedzīvotāju. Čehijas premjers un kompānija „Agrofert” „Transparency International” apgalvojumus noliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti