Dienas ziņas

Zemestrīču upuru skaits pārsniedz 37 tūkstošus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Moldovā brīdina par prokrievisku apvērsumu

Moldovas prezidente brīdina par Krievijas plānotu valsts apvērsumu

Moldovas prezidente Maija Sandu brīdina, ka Krievija plāno Moldovā veikt valsts apvērsumu. Ar opozīcijas protestu palīdzību Krievija vēlas panākt varas maiņu Kišiņevā, norādīja prezidente.

"Dokumentos, kas saņemti no mūsu Ukrainas partneriem, norādītas šīs graujošās darbības vietas un loģistikas aspekti. Plāns paredz izmantot ārzemniekus vardarbīgās darbībās. Piemēram, materiālos ir instrukcijas par Krievijas, Baltkrievijas, Serbijas un Melnkalnes pilsoņu ieceļošanu Moldovā," sacīja Sandu.

Vēl nesen Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstīja, ka Ukraina pārtvērusi Krievijas slepenā dienesta plānus iznīcināt Moldovu.

Kā skaidroja Sandu, apvērsuma īstenošanai Maskava var izmantot "opozīcijas" protestus, iesaistot cilvēkus ar militāro apmācību, kā arī Krievijas, Baltkrievijas un Balkānu valstu pilsoņus. Šiem cilvēkiem būtu jāuzbrūk valdības ēkām, lai mainītu varu valstī.

"Īstenojot šo plānu, noziedznieki cer uz zināmiem iekšējiem spēkiem, arī noziedzīgiem grupējumiem, tādiem kā partija "Šor", dažiem veterāniem, bijušajiem tiesībsargājošo struktūru darbiniekiem un cilvēkiem, kas ir pazīstami ar savām saitēm ar [oligarhu Vladimiru] Plahotņuku," sacīja Sandu.

Šo darbību mērķis ir "konstitucionālās un leģitīmās varas gāšana Kišiņevā", nomaiņa uz neleģitīmu, prokrievisku, "lai Krievija varētu apturēt republikas Eiropas integrācijas procesu un izmantot Moldovu karā pret Ukrainu", sacīja prezidente.

Šī nav pirmā reize, kad Krievija cenšas nomainīt varu Moldovā, atgādināja prezidente. Šādi mēģinājumi jau notika rudenī, bet, pateicoties tam, ka Moldovas drošības struktūras iejaucās operatīvi, panākumu tiem nebija.

Moldovas izlūkošanas un drošības dienests apstiprināja, ka Krievija cenšas destabilizēt Moldovu. Prezidente norādīja, ka Moldovas parlamentam pēc iespējas ātrāk būtu jāpieņem likumprojekti, kas nodrošinās Izlūkošanas un drošības dienestam, kā arī prokuratūrai nepieciešamos instrumentus, lai efektīvāk cīnītos ar riskiem valsts drošībai.

Sandu mudināja pilsoņus būt vērīgiem un uzticēties oficiālajai informācijai, jo "uzbrukuma visagresīvākā forma ir informācijas uzbrukums", sacīja Sandu.

"Kremļa mēģinājumi izvērst vardarbību mūsu valstī negūs panākumus. Saglabājam mieru un ticam Moldovai," uzsvēra prezidente.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti