Moldova interesējas par iespējām pārraidīt Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas kanālu krievu valodā

Moldova nesen savā teritorijā pārtraukusi raidīt vairākus Krievijas televīzijas kanālus, un Moldovas ārlietu ministrs Niku Popesku lūdzis Igaunijas palīdzību, lai arī Moldovā varētu pārraidīt Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR veidoto kanālu krievu valodā "ETV+", vēsta laikraksts "Postimees".

ERR valdes priekšsēdētājs Ēriks Roze decembrī Eiropas Raidorganizāciju apvienības ģenerālās asamblejas laikā ticies ar Moldovas sabiedriskās raidorganizācijas vadītāju, kuru, kā atzina Roze, pārliecinājis par "ETV+" rezultātiem.

Moldovas Ārlietu ministrijas vizītes Igaunijā laikā janvārī bijušas arī sarunas par šo jautājumu un izskanējusi Moldovas Ārlietu ministrijas interese par sava kanāla krievu valodā izveidi, sākumā sadarbojoties ar Igauniju.

Roze apliecināja, ka visas "ETV+" programmas pārraide Moldovā nebūtu iespējama, jo tajā ir pēc teritoriālā principa iepirkts saturs, tomēr "ETV+" oriģinālsaturu varētu piedāvāt skatītājiem Moldovā.

ERR vadītājs gan paskaidroja, ka ar papildu finansējumu un vienojoties ar visām iesaistītajām pusēm, Moldovā varētu pārraidīt arī visu "ETV+" programmu.

Moldovas ārlietu ministrs Popesku "Postimees" teicis, ka viņa valsts kopš neatkarības iegūšanas 1991. gada 27. augustā ir saskārusies ar Krievijas dezinformāciju un viltus ziņu izplatīšanu.

Ministrs atzinis, ka Krievijas propagandas mērķis Moldovā ir izplatīt nepatiesu informāciju par Eiropas Savienību (ES) un valsts ieguvumiem, iestājoties aliansē, tomēr "lielākā daļa cilvēku Moldovā vēlas pievienoties ES un dzīvot mierīgā, demokrātiskā valstī".

Arī Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu apliecināja, ka Moldovas ārlietu ministrs paudis lielu interesi par "ETV+" saturu.

Reinsalu teica, ka Igaunijas eksperti ir gatavi palīdzēt Moldovai veidot savai valstij piemērotu saturu, jo, piemēram, Igaunijas parlamenta vēlēšanu debates skatītājus Moldovā nevarētu interesēt.

Igaunijas valdība 2014. gada novembrī apstiprināja televīzijas kanāla krievu valodā izveidi ERR paspārnē, un pēc nepilna gada kanāls sāka raidīt.

"ETV +" rāda dokumentālās un mākslas filmas, tostarp seriālus, sporta sacensības, raidījumus bērniem un jauniešiem. Svarīga vieta programmā ir atvēlēta ziņām un analītiskiem raidījumiem.

Visi "ETV +" raidījumi tiek tulkoti igauņu valodā – lielākoties ar subtitriem, bet tiešā ētera raidījumiem ir sinhronais tulkojums, kuru ir iespēja dzirdēt atsevišķā skaņas kanālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti