«Moderna» sāk vakcīnas pret Covid-19 reģistrācijas procesu

Farmācijas kompānija “Moderna” sākusi vakcīnas pret Covid-19 reģistrācijas procesu Amerikas Savienotajās Valstīs, Eiropas Savienībā un vairākās citās valstīs. Jau iepriekš analogas prasības oficiālajās instancēs iesnieguši arī citi uzņēmumi, tai skaitā “Pfizer” un “Astra Zeneca”.

“Moderna” šonedēļ vērsās ASV Pārtikas un zāļu pārvaldē ar lūgumu jau patlaban atļaut ārkārtas gadījumos izmantot tās izstrādāto vakcīnu. Vienlaikus pieteikumi iesniegti Eiropas Zāļu aģentūrā, Kanādā, Lielbritānijā, Izraēlā un Singapūrā.

Kompānija arī publiskojusi izmēģinājumu trešās fāzes rezultātus. Tie liecinot, ka preparāta efektivitāte ir 94%. 

ASV varas iestādes pozitīvi novērtēja uzņēmuma rīcību un pauda cerību, ka iedzīvotāju vakcinācija varētu sākties jau decembra vidū.

Tikmēr Lielbritānijas valdība jau pagājušajā nedēļā lūdza neatkarīgo medikamentu regulatoru izvērtēt “AstraZeneca” un Oksfordas Universitātes kopīgi izstrādāto preparātu, tomēr tās masveida izmantošanu varētu aizkavēt papildu pētījumu nepieciešamība. Covid-19 vakcīnas efektivitāte izmēģinājumos bija apmēram 70%, bet kļūdas dēļ samazinātā pirmā no divām preparāta devām devusi vēl labākus rezultātus.

KONTEKSTS:

Šobrīd panākt apstiprinājumu savām vakcīnām, lai tās varētu sākt lietot jau decembrī, mēģina trīs Covid-19 vakcīnu izstrādātāji – „Pfizer” un „BioNTech”"Moderna", kā arī „AstraZeneca” un Oksfordas Universitāte.

Eiropas Savienība jau ir noslēgusi vienošanās ar kompānijām "Moderna""Pfizer" un "BioNTech", "AstraZeneca", "Sanofi-GSK", "Janssen Pharmaceutica" un "CureVac" par to Covid-19 vakcīnu iegādi, kad tās būs pieejamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti