Mobilo pasu darbstacija Austrālijā un Jaunzēlandē noformējusi dokumentus 633 personām

Augusta beigās ar Latvijas goda konsulu atbalstu veiksmīgi noslēdzies Ārlietu ministrijas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) organizēts mobilo pasu darbstacijas izbraukums uz Austrāliju un Jaunzēlandi.

Izbraukuma laikā Brisbenā, Sidnejā, Melburnā, Adelaidē, Pērtā un Kraistčērčā tika pieņemti pasu/personas apliecību pieteikumi un noņemti biometriskie dati, izmantojot mobilās pasu darbstacijas aprīkojumu. Kopā tika pieņemti 585 apmeklētāji, kuriem tika noformēti 633 personu apliecinoši dokumenti – pasu un personas apliecību pieteikumi.

Brauciens tika organizēts, lai stiprinātu saikni ar latviešiem Austrālijā un Jaunzēlandē, un nodrošinātu ar personu apliecinošiem dokumentiem tautiešus, kas ieguvuši pilsonību pēc 2013. gada 1. oktobra Pilsonības likuma grozījumiem.

Jaunās pases Austrālijā un Jaunzēlandē dzīvojošie Latvijas pilsoņi saņems pirms 12. Saeimas vēlēšanām 4. oktobrī.

Pirmais izbraukums  ar mobilo pasu darbstaciju uz Austrāliju notika 2010. gadā, kad Brisbenā, Sidnejā, Melburnā, Adelaidē un Pērtā tika noformētas pases 346 Latvijas pilsoņiem.

Mobilā pasu darbstacija ir iekārtu kopums, kas ļauj noņemt personas biometriskos datus (fotoattēlu un pirkstu nospiedumus) ārpus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļu Latvijā vai diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārzemēs telpām, tādējādi atvieglojot Latvijas valstspiederīgajiem personu apliecinošo dokumentu saņemšanu attālos rezidences valsts reģionos tuvāk personu dzīvesvietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti