Mjanmas militārā hunta atteikusies uzņemt ANO īpašo sūtni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mjanmas militārā hunta atteikusies uzņemt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) īpašo sūtni, kas apceļo vairākas Āzijas valstis, cerot atrast risinājumu Mjanmas politiskajai krīzei.

ANO īpašā sūtne Mjanmas jautājumos Kristīne Šrānere Burgenere ieradusies Taizemes galvaspilsētā Bangkokā, cerot sarīkot sarunas ar Mjanmas militāro vadību. ANO pārstāve ir paredzējusi apceļot vairākas Āzijas valstis, meklējot risinājumu Mjanmas politiskajai krīzei. 

Mjanmas militārā hunta atteikusies uzņemt ANO īpašo sūtni
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Tomēr Mjanmas militārā hunta ir atteikusies ANO sūtni uzņemt, paziņojot, ka protesti pret militāro vadību sākot apsīkt. 

Kopš pirmā februāra militārā apvērsuma Mjanmā ir pagājuši jau vairāk nekā divi mēneši, taču politiskais saspīlējums valstī un arī starptautiskās sabiedrības bažas par valsts nākotni nav mazinājušies. 

Pilnīgi atšķirīgs viedoklis par situāciju valstī ir Mjanmas militārajai huntai, kura apgalvo, ka arvien lielāks skaits valsts iedzīvotāju tomēr vēloties mieru un tāpēc arī protestu intensitāte mazinoties. Arī sadarbība ar ārvalstīm neesot apturēta. Tieši tāpēc šajā situācijā arī nav nepieciešamības pēc ANO īpašās sūtnes starpniecības.

Militārie līderi pirmo reizi oficiāli norādījuši, ka divu gadu laikā tiks noorganizētas jaunas parlamenta vēlēšanas un vara nodota jaunajai valdībai. Arī valdības ministrijas un bankas jau pavisam drīz atsākšot savu darbu.

KONTEKSTS:

Dienvidaustrumāzijas valstī Mjanmā februāra sākumā notika militārais apvērsums. Ģenerāļi puča sarīkošanu pamatoja ar novembra vēlēšanās it kā notikušajām nelikumībām. Vēlēšanās pārliecinošu uzvaru bija guvusi Nacionālā demokrātijas līga. Militārā hunta uz gadu izsludinājusi ārkārtas stāvokli, solot pēc tam sarīkot jaunas vēlēšanas, precīzi nenorādot, kad tieši tās varētu notikt.

Kad militārie spēki 1. februārī pārņēma varu, valdības vadītāja Auna Sana Su Či un citi valdošās Nacionālās demokrātijas līgas augstākie pārstāvji tika aizturēti. Daudzas valstis jau nosodījušas Mjanmā notiekošo. ASV un Lielbritānija ieviesušas sankcijas pret huntu. Lielākā daļa Mjanmas kaimiņvalstu gan apgalvo, ka starptautiskajai sabiedrībai nav jāiejaucas Mjanmas iekšpolitikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti