Mītiņos par interneta brīvību Maskavā piedalās vairāki tūkstoši cilvēku

Maskavā svētdienas pēcpusdienā notika mītiņš par interneta brīvību. Saskaņā ar projekta “Baltais skaitītājs” datiem, protestā piedalījās vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku. Iekšlietu ministrija ziņoja par aptuveni 6,5 tūkstošiem dalībnieku. Policija aizturējusi 15 protestētājus.

Plašus protestus izraisījušais likumprojekts jau apstiprināts trīs lasījumos Krievijas parlamentā apakšpalātā – Valsts domē. Tas paredz izveidot atsevišķu datu plūsmu caur Krievijas interneta serveriem, kas būtu neatkarīga no globālā tīmekļa. Projekta autori uzsver, ka tas nepieciešams ārēju draudu novēršanai, kopš ASV pieņēma jaunu kiberdrošības doktrīnu.

Protesta dalībnieki uzskata, ka šādā veidā tiek ieviesta interneta cenzūra. To protestētāji klāstījuši Krievijas televīzijas kanālam “Doždj”.

“Es atnācu, lai aizstāvētu interneta brīvību. Manuprāt, likumprojekts ir domāts, lai nodalītu Krievijas iedzīvotājus no ārpasaules, lai turpinātu mūs “barot” ar televīziju un stāstīt, cik laba, izrādās, ir mūsu valdība,” skaidroja kāds protestētājs.

Maskavā notiek mītiņi par interneta brīvībuElla Semjonova

  “Mums grib atņemt vārda brīvību. Pirmkārt, viņi grib liegt piekļuvi pakalpojumiem, ar kuru palīdzību mēs varam izplatīt informāciju par korupciju, par politiskajām represijām. Otrkārt, ja mēs tagad klusēsim, tad mums vispār visu atņems,” savu viedokli pauda cits mītiņa dalībnieks.

  “Internetā tiek veidots “dzelzs priekškars ” pēc Ķīnas parauga.  Nepieciešamības gadījumā ir iespējams nospiest sarkano pogu un ierobežot, aizliegt iziet no “Runet” zonas uz citām starptautiskā interneta zonām,” pauda aktīvists Sergejs Boiko.

  Aktīvisti informēja, ka akcijā kopumā piedalījās vairāk nekā  15 000 cilvēku, tostarp Maskavā – 6500  aktīvisti. Pasākumi noritēja mierīgi, taču policija Maskavā esot aizturējusi 15 cilvēkus un konfiscējusi lozungus un citus uzskates materiālus. Varas iestādes pagaidām nekomentē šo informāciju.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti