Misisipi štats oficiāli atsakās no karoga ar konfederātu simbolu

Amerikas Savienoto Valstu Misisipi štata varas iestādes pieņēmušas oficiālu lēmumu atteikties no karoga ar verdzības aizstāvju – konfederātu – simbolu. Trešdien īpašā ceremonijā tika nolaists karogs, kas atradās pie pavalsts parlamenta ēkas. 

Debates par štata karoga nomaiņu ilga vairākus gadus, bet galīgais lēmums tika pieņemts pēc plašajiem protestiem visā pasaulē, ko izraisīja policijas vardarbība pret afroamerikāni Džordžu Floidu, viņu nogalinot.

Svētdien izmaiņas apstiprināja pavalsts likumdevēji, bet trešdien dokumentu parakstīja republikāņus pārstāvošais gubernators Teits Rīvss.

Likums arī paredz izveidot komisiju, kas izveidos jauna karoga dizainu. Tajā nebūs konfederātu emblēmas – slīps krusts ar 13 baltām zvaigznēm, bet būs iekļauta frāze “In God We Trust” – “Mēs ticam Dievam”. Tikmēr vēsturnieki informē, ka līdzšinējais karogs bija štata simbols 126 gadus. Karogs, kas atradās pie Džeksonas (štata administratīvais centrs) Kapitolija, tiks nogādāts vietējā muzejā un kļūs par vēstures liecību.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti