Miris Singapūras ekonomiskā brīnuma autors

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Singapūrā izsludinātas sēras saistībā ar bijušā premjera Li Kuanju nāvi. Viņš mira 91 gada vecumā slimnīcā, kur atradās gandrīz divus mēnešus. Tieši Kunaju vadībā Singapūra no nelielas un nabadzīgas valsts kļuva par pasaules mēroga darījumu, transporta un rūpniecības centru.

Viņš bija premjerministrs trīsdesmit gadus, kopš Singapūra ieguva neatkarību no Lielbritānijas. Li tiek cildināts par valsts pārvēršanu darbīgā finanšu centrā, neskatoties uz dabas resursu trūkumu.

Par savu panākumu atslēgu Kuanju pats uzskatīja efektīvu cīņu pret birokrātiju un korupciju. Slavens kļuva viņa izteikums – sāciet ar to, ka iesēdiniet trīs savus draugus, jūs ziniet par ko un arī viņi zinās par ko. 

Li Kuanju kļuva par Singapūras premjeru 1959-.gadā, kad Lielbritānija nelielajai pilsētvalstij piešķīra autonomijas tiesības, un pēc tam pēc neilgas savienības ar Malaiziju aizveda Singapūru līdz neatkarībai.

Viņa vadībā Singapūrā tika attīstīta augsti izglītota darba spēka sistēma un piesaistīts ārvalstu finansējums, padarot to par vienu no Āzijas ražošanas un finanšu transakciju mezgliem. Vienlaikus, pateicoties stingrai kontrolei, lielā mērā tika izskausta noziedzība un korupcija.

Li Kuanju gan arī ticis asi kritizēts par to, ka tas tika panākts, apspiežot politisko opozīciju, ierobežojot preses brīvību un ieviešot ļoti stingrus  pilsoniskās brīvības ierobežojošus likumus.

Saistībā ar Li Kianju nāvi Singapūrā izsludinātas septiņu dienu ilgas sēras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti