Minskā aizturētas aptuveni 300 sieviešu gājiena dalībnieces

Vakar Minskā notikušajā sieviešu gājienā ir aizturētas aptuveni 300 tā dalībnieces. Viņu vidū arī 73 gadus veca sieviete, kas jau iepriekš kļuva par šo protestu simbolu. Vēlāk vakarā vairums gājiena dalībnieču tika atbrīvotas. Savukārt Krievijas ārlietu dienesta pārstāve pauda neapmierinātību ar rīt gaidāmo Svetlanas Tihanovskas vizīti Briselē.

Minskā aizturētas aptuveni 300 sieviešu gājiena dalībniecesArtjoms Konohovs

Aptuveni 2000 dalībnieču sestdien Minskā piedalījās jau tradicionālajā sieviešu gājienā. Īsi pirms pieciem vakarā milicijas darbinieki bloķēja cilvēku kustību un sāka masveidā arestēt tā dalībnieces.

Dažas sievietes pretojās milicijas darbiniekiem, citas mierīgi devās uz automašīnām, kur ievietoja aizturētos. Tiek ziņots, ka milicijas automašīnas ir bijušas stāvgrūdām pilnas. Tādēļ daļu no sievietēm nācās uzreiz palaist brīvībā.

Kopumā tika aizturētas aptuveni 300 sievietes. Viņu vidū arī 73 gadus vecā Ņina Bahinska.

Aktīvā sirmgalve ar balti-sarkani-balto karogu rokās jau ir kļuvusi par vienu no šīs protesta kustības simboliem. Gan Bahinska, gan vairums citu aizturēto sieviešu vēlāk vakarā tika atbrīvotas.

Reaģējot uz masveida aizturēšanām, internetā tika publicēta personīga informācija par aptuveni tūkstoti milicijas un citu drošības struktūru darbiniekiem. Tas tika darīts tādēļ, ka vairums drošībnieku, kuri veic protestētāju aizturēšanu, ir maskās un bez uniformas. Tādēļ nav skaidri zināms, kas šie cilvēki ir.

Publicētajā tabulā ir redzams milicijas darbinieku vārds, amats, dzimšanas datums, dienesta vieta un pakāpe. Informācijas izplatītāji savā „Telegram” kanālā saka, ka ir ieguvuši šos datus no tā dēvētājiem interneta partizāniem. Viņi arī mudina cilvēkus papildināt tabulu ar datiem par citiem drošības struktūru darbiniekiem, kuri brutāli arestē un spīdzina cilvēkus.

Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas oficiālā pārstāve Olga Čemodanova ir paziņojusi, ka ir uzsākta izmeklēšana par to, kā drošības struktūru darbinieku vārdi varēja nokļūt internetā. Čemodanova apgalvo, ka ministrijas rīcība ir rīki, kā atklāt noplūdes avotus.

Savukārt viena no Baltkrievijas opozīcijas līderiem Svetlana Tihanovska ir pieprasījusi atbrīvot visas sestdien aizturētās gājiena dalībnieces. Kā vēsta portāls Tut.by, Tihanovska arī piebilda, ka drošības struktūru darbiniekiem būtu jāapzinās, ka baltkrievi ir gatavi publiski atklāt vārdus tiem, kuri pilda Lukašenko pavēles. Iepriekš ir ticis ziņots, ka Lietuvā esošā Tihanovska ir palīdzējusi noteikt drošības struktūru darbinieku vārdus, lai tos būtu iespējams iekļaut topošajā Eiropas Savienības sankciju sarakstā.

Jau pirmdien Tihanovska plāno apmeklēt Briseli un tikties ar Eiropas Savienības ārlietu ministriem, kā arī Eiropas Parlamenta deputātiem. Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova sacīja, ka šādi Eiropa vēlas iejaukties Baltkrievijas iekšējos jautājumos un "šūpo laivu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti