Ministrs: Pastāv iespēja, ka Irāna atbrīvo daļu aizturētā kuģa apkalpes

Pastāv iespēja, ka Irāna daļēji atbrīvo aizturētā britu tankkuģa apkalpi, intervijā Latvijas Radio teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru RinkēvičuKārlis Dagilis

  Viņš norādīja, ka Irāna varētu atbrīvot daļu apkalpes, atstājot tikai vadošajos amatos esošos. To vidū gan ir arī aizturētais Latvijas pilsonis. Tāpat neesot arī signālu par to, ka pašlaik kāds varētu tikt atbrīvots.

  Pēc Rinkēviča teiktā, tankkuģa aizturēšana saistīta ar politiku, un ir skaidrs, ka kuģa apkalpi kopā ar kuģi atbrīvos tikai tad, kad tiks risināti jautājumi, kas skar aizturēto Irānas tankeri. Tādējādi nav zināms, kad varētu panākt situācijas risinājumu.

  Rinkēvičam zināms, ka apkalpes locekļu dzīvībai briesmas nedraud un Latvijas pilsonim arī regulāri tiek nodrošināta iespēja sazināties ar ģimeni.

  KONTEKSTS:

  Irānas varas iestādes 19. jūlijā sagrāba divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Viens no kuģiem tika atbrīvots, bet kuģis "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs, joprojām atrodas Irānas ostā.

  Lielbritānija noraidīja iespēju apmainīt Gibraltārā aizturēto Irānas naftas kuģi pret Irānas varasiestāžu aizturēto britu tankeri. Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs uzsvēris, ka britu veiktajam arestam atšķirībā no Irānas aresta bija skaidrs likumisks pamats. Tāpēc tikšot turpinātas sarunas par situācijas atrisināšanu, balsoties uz starptautisko likumdošanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti