Ministrija: Turcija un ASV meklē risinājumu attiecībā uz «F-35» programmu

Turcija sestdien uz Savienoto Valstu brīdinājumu par tās izslēgšanu no iznīcinātāju "F-35" programmas atbildējusi ar paziņojumu, ka abas puses meklē risinājumu.

ASV aizsardzības ministra pienākumu izpildītājs Patriks Šenahans ceturtdien Turcijas aizsardzības ministram Hulusi Akaram nosūtījis vēstuli, kas tika publiskota piektdien, kurā uzskatīti soļi, kurus Vašingtona spers nākamajās septiņās nedēļās, lai izslēgtu Ankaru no programmas un apturētu tās līdzdalību līdz 31.jūlijam.

Aizsardzības ministrija Ankarā atzina, ka saņēmusi vēstuli un paziņoja, ka tā "aptver aizsardzības un drošības jautājumus starp abām valstīm".

"Vēstule pauž cerības rast risinājumu esošajām problēmām stratēģisko partnerattiecību ietvaros un saglabāt plašo drošības sadarbību un uzsver nepieciešamību turpināt sarunas," teikts ministrijas paziņojumā.

Turcijas lēmums iegādāties Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu "S-400" ir saasinājis Ankaras attiecības ar Vašingtonu, kas šādu soli uzskata par nesavienojamu ar "F-35" programmu, kurā iesaistīta arī Turcija.

ASV uzskata, ka Turcija nevar iegūt gan "S-400", gan "F-35". Turcija izteikusi vēlmi iegādāties 100 "F-35" iznīcinātājus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti