Dienas notikumu apskats

Atbildīgie dienesti: Pāragri apgalvot, ka ES valstīs piedāvāto produktu kvalitāte atšķiras

Dienas notikumu apskats

Panākts būtisks progress Vācijas koalīcijas veidošanas sarunās

Junkers izsaka atbalstu Bulgārijas uzņemšanai Šengenas zonā un eirozonā

Ministre: Bulgārija, cerams, drīz kļūs par Šengenas un eirozonas dalībvalsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

"Mēs jau daudzus gadus smagi strādājam, lai kļūtu par eirozonas un Šengenas zonas dalībvalsti," norāda Bulgārijas ārlietu ministre Ekaterina Zaharijeva, izsakot cerību, ka tas notiks drīz. Bulgārija, kas šajā pusgadā ir kļuvusi par Eiropas Savienībā (ES) prezidējošo valsti, pagaidām nav iekļauta nedz vienā, nedz otrā blokā.

Bulgārijas tāpat kā Rumānijas uzņemšanai no pasēm brīvajā Šengenas zonā līdz šim pretojas vairākas vecās ES dalībvalstis, kuru vidū ir arī Vācija.

Tā norāda – abas valstis korupcijas un organizētās noziedzības dēļ joprojām nav līdz galam spējīgas gādāt par drošību uz savām ārējām robežām.

Ārlietu ministre Ekaterina Zaharijeva
00:00 / 00:48
Lejuplādēt
Taču tam iebilst Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, kurš vēl ceturtdien, 12. janvārī, svinīgajā pasākumā Sofijā par godu Bulgārijas prezidentūrai ES savā uzrunā izcēla un uzsvēra, ka vēlas redzēt Bulgāriju gan eirozonā, gan Šengenas zonā.

Junkers arī nepiekrita apgalvojumiem, ka Bulgārija nevar pievienoties Šengenas zonai lielās korupcijas dēļ: „Nesaku, ka Bulgārijai nav problēmas, taču korupcija ir arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Šajā ziņā Bulgārijai nevajadzētu uzspiest zīmogu.”

Bulgārija ir gatava, šodien sarunā ar žurnālistiem uzsvēra arī ārlietu ministre Ekaterina Zaharijeva: "Mēs vēlamies būt daļa no eirozonas, un tā ir mūsu izvēle. Mēs uzskatām, ka tas Bulgārijai būtu labi. Piemēram, Višegradas valstis – Ungārija, Čehija, Polija - izvēlējās nebūt eirozonā. Mēs vēlamies būt arī Šengenas zonā. Kopš 2011. gada visi saka, ka mēs jau esam gatavi, gan Eiropas Parlaments, gan Eiropas Komisija. Un tas bija laikā, kad nebija bēgļu krīzes.

Kad sākās bēgļu krīze, mēs to visu parādījām arī dzīvē, proti, ka spējam pasargāt savas ārējās robežas pat vēl labāk nekā viena otra Šengenas zonas dalībvalsts.

Mēs tiešām ceram, ka gan Bulgārija, gan Rumānija pievienosies Šengenas zonai un tas šajā ziņā mūs abas iecels pārējo valstu kodolā."

Vācija un Nīderlande ir starp tām valstīm, kuras ir atklāti nobažījušās, vai Bulgārija spētu nosargāt ārējās robežas, īpaši migrācijas krīzes laikā. Premjerministrs Boiko Borisovs kopīgajā preses konferencē ar Junkeru uzsvēra, ka 6. un 7.februārī Sofijā ir paredzēta Nīderlandes premjerministra Marka Rutes vizīte un viņš personiski vedīšot premjeru uz Bulgārijas robežu ar Turciju, lai pārliecinātu, ka tā ir droša.

Pagaidām joprojām nav zināms laiks, kad Bulgārija kaut provizoriski varētu pievienoties Šengenas zonai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti