Minhenes drošības konferencē diskutēs par situāciju Lībijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Turpinoties Minhenes drošības konferencei, šodien uzmanības centrā būs situācija Lībijā. Pasaules lielvalstu un reģionālo varu ārlietu ministri diskutēs par veidiem, kā ieviest dzīvē Lībijas pamieru un ievērot ieroču embargo. Lai arī sākotnēji embargo noteikumus vairākas valstis neievēroja, par nozīmīgu pavērsiena punktu ir uzskatāma šonedēļ pieņemtā ANO Drošības padomes rezolūcija.

Minhenes drošības konferencē diskutēs par situāciju Lībijā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kopš Lībijas ilggadējā diktatora Muamara Kadafi gāšanas 2011. gadā Lībijā ir izveidojušās divas paralēlas valdības. Vienu valsts austrumos atbalsta Ēģipte un Apvienotie Arābu Emirāti, bet otru galvaspilsētā Tripolē atzīst Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO).

Pēc vairāku nedēļu ilgām diskusijām starptautiskajiem līderiem janvārī Berlīnē notikušā samita laikā izdevās panākt vienošanos, kas izbeigtu ieilgušo bruņoto konfliktu un novērstu ārvalstu spēku turpmāku iejaukšanos Lībijas karā. Dažādās karojošās puses atbalstošās valstis vienojās ievērot ieroču embargo, izbeidzot arī militāra atbalsta sniegšanu gan ANO atbalstītajai premjerministra Faijeza al Serraja valdībai, gan kaujinieku komandierim Halifam Haftaram un viņam lojālajai Lībijas nacionālajai armijai.

Šonedēļ ANO Drošības padome pieņēma rezolūciju, kas aicina ievērot ilgstošu pamieru. Kā paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss, šis ir ļoti nozīmīgs solis uz priekšu, cenšoties atrisināt Lībijas konfliktu. Pēc viņa vārdiem, Minhenes konferences laikā tiks apspriesti pamiera uzraudzības mehānismi un veidi, kā ieviest dzīvē Berlīnes procesa secinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti