Minhenes arhibīskaps atbalsta katoļu celibāta noteikumu mīkstināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Minhenes arhibīskaps, kardināls Reinhards Markss ceturtdien paudis atbalstu katoļu garīdznieku celibāta noteikumu atvieglošanai.

Markss intervijā laikrakstam "Sueddeutsche Zeitung" pauda viedokli, ka visiem būtu labāk, ja priesteriem tiktu atļautas arī laulības.

Marksa diacēzi satricinājis neatkarīgs ziņojums par baznīcas attieksmi pret seksuālo vardarbības un uzmākšanās gadījumiem gadu gaitā.

Ziņojumā nosodīts Markss un viņa priekšteči Minhenes arhibīskapa amatā, tostarp bijušais pāvests Benedikts XVI.

Markss, kurš ir pāvesta Franciska sabiedrotais reformu īstenošanā, pagājušajā nedēļā paziņoja, ka baznīcai jāveic dziļas reformas, lai pārvarētu seksuālās vardarbības katastrofu.

"Dažiem priesteriem būtu labāk, ja viņi būtu precējušies - ne tikai seksuālu iemeslu dēļ, bet tāpēc, ka tas būtu labāk viņu dzīvei un viņi nebūtu vientuļi," intervijā laikrakstam sacīja Markss, uzsverot, ka par šo jautājumu nepieciešama diskusija.

Viņš uzstāja, ka celibāts pavisam netiks atcelts, bet norādīja, ka viņš redz jautājuma zīmi attiecībā uz to, kas būtu jāuztver kā pamata priekšnoteikums visiem priesteriem.

2019. gadā Markss pauda atbalstu Amazones reģiona bīskapu aicinājumam iecelt priestera kārtā precētus vīriešus, lai novērstu garīdznieku trūkumu reģionā, bet toreiz Markss neaicināja visā pasaulē atzīt precētus priesterus.

Vācijā ceturtdien sāksies pēdējā sesija Vācijas reformu procesā, kas tika sākts, reaģējot uz seksuālās vardarbības skandālu baznīcā.

Reformu process, kas apvieno katoļu baznīcas un laju pārstāvjus, ir izraisījis sīvu pretestību baznīcas iekšienē, galvenokārt no konservatīvajiem, kas iebilst pret jebkādu diskusiju sākšanu par tādiem jautājumiem kā priesteru celibāts, sieviešu loma baznīcā un homoseksualitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti