Pusdiena

Atzinums par Stambulas konvenciju izpelnās pamatīgu juristu kritiku

Pusdiena

ANO: Uzlidojumu bēgļu nometnei Sīrijā var uzskatīt par kara noziegumu

Milzu ugunsgrēku dēļ Kanādā tūkstošiem evakuētu cilvēku un bažas par naftas ieguves apjomi

Milzu ugunsgrēku dēļ Kanādā tūkstošiem evakuētu cilvēku un bažas par naftas ieguves apjomiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

10 tūkstoši cilvēku evakuēti un simtiem ģimeņu zaudējušas mājas, plašumā vēršoties milzīgiem mežu ugunsgrēkiem Kanādā. Albertas provincē liesmas pārņēmušas jau 85 tūkstošus hektāru meža. Cīņā pret stihiju iesaistīti tūkstošiem ugunsdzēsēju un tehnikas vienību. Paredzams, ka milzīgie ugunsgrēki negatīvi ietekmēs arī Kanādas ekonomiku, jo reģionā atrodas viena no nozīmīgākajām naftas industrijām pasaulē.

Kanādas rietumu daļā Albertas provincē pār mežiem veļas milzīgas liesmas un dūmu mutuļi kā kalni. Videoattēlos redzami liesmojoši meži turpat blakus šosejām un lielceļiem, kas pārpludināti ar automašīnām, cilvēkiem cenšoties aizbēgt no dabas katastrofas skartajiem rajoniem. Valdība vairākās vietās gar lielceļiem izvietojusi pārvietojamās degvielas uzpildes stacijas.

Albertas provincē, kas ir Francijas izmērā, izsludināts ārkārtas stāvoklis. Mežu ugunsgrēki izcēlās pēc sausas sezonas ar maz nokrišņiem un netipiski augstām temperatūrām. Šobrīd ugunsgrēki vēl paplašinājušies – to platība 24 stundu laikā pieaugusi astoņas reizes – no 10 tūkstošiem hektāru līdz 85 tūkstošiem hektāru.

Albertas provinces premjerministre Reičela Notlija paziņoja, ka šobrīd plosās 49 ugunsgrēki un septiņi no tiem kļuvuši nekontrolējami.

Vissmagāk tikusi skarta Fortmakmari pilsēta provinces ziemeļos - šajā reģionā atrodas arī nozīmīgas tā dēvēto naftas smilšu ieguves vietas.

Visu pilsētu – aptuveni 100 tūkstošus iedzīvotāju – evakuēja jau pirms trim dienām. Lielākā daļa evakuējas uz dienvidiem no pilsētas. Šobrīd bažas ir par tiem, kas devās uz ziemeļiem - viņi tiek izvietoti naftas smilšu ieguves strādnieku nometnēs. Tomēr, mainoties vēja virzienam, ugunsgrēki virzās uz ziemeļiem, un ir bažas, ka cilvēki tur var tikt liesmu aplenkti. Aptuveni četri tūkstoši no tiem, kas devās uz ziemeļiem, ar helikopteriem jau pārvesti uz Edmontonu un Kalgari. Turpinās darbs, lai pārvestu vēl astoņus tūkstošus cilvēku.

Pret liesmām cīnās vairāk nekā 1100 ugunsdzēsēji, tiek izmantoti desmitiem helikopteru un citu ugunsdzēšanas tehnikas vienību.

Tagad liesmas pārņēmušas jau 85 tūkstošus hektāru jeb 850 km2 meža. Simtiem cilvēku zaudējuši savas mājas. Fortmakmari pilsētā un ap to nodegušas aptuveni 2000 māju. Televīzijas attēlos redzami izdegušo māju karkasi un sadegušas automašīnas.

Šobrīd nav ziņu par upuriem ugunsgrēkos, tomēr ir notikusi vismaz viena autoavārija uz šosejas, cilvēkiem evakuējoties, kurā bija bojā gājušie.

Albertas provinces premjerministre Reičela Notlija atzina, ka iedzīvotājiem var nākties ilgi gaidīt, pirms viņi varēs atgriezties: „Visiem Albertas provinces iedzīvotājiem vēlos uzsvērt, ka situācija saglabājas ārkārtēja, un pret ugunsgrēkiem cīnās vairākās apdzīvotās vietās. Tā nav tikai Fortmakmari pilsēta, kaut bez šaubām tā ir vislielākā un vissmagāk skartā kopiena. Tādēļ mēs aicinām visus Albertas provinces iedzīvotājus būt ārkārtīgi uzmanīgiem.”

Domājams, ugunsgrēki arī negatīvi ietekmēs Kanādas ekonomikas izaugsmi. Albertas provincē atrodas viena no pasaules lielākajām naftas ieguves industrijām, izmantojot tā dēvēto naftas smilšu iegulas. Tādi reģionam nozīmīgie naftas ieguves uzņēmumi kā “Suncor”, “Syncrude” un “Shell” evakuējuši daļu darbinieku, atlikušajiem ierīkojot ārkārtas patversmes. Visas trīs lielās firmas arī samazinājušas naftas ieguves apjomus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti