Millera ziņojums: Krievija iejaukusies ASV prezidenta vēlēšanās

Pēc divu gadu ilgušās izmeklēšanas beidzot publicēts ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās un iespējamo saikni ar ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņu. Vairāk nekā 400 lappušu garajā ziņojumā secināts, ka Krievija nudien iejaukusies vēlēšanās, 

Savukārt Tramps ir pārliecināts, ka ziņojums pilnībā kliedē jebkādas šaubas par viņa godīgumu.

"Man arī ir laba diena. Nekādas slepenas sadarbības, nekādas iejaukšanās tiesu procesos nekad nav bijis. Un šādu blēdību nevienam prezidentam nekad vairs nebūtu jāpiedzīvo," komentēja Tramps.

Tomēr gluži šādu ainu Millera ziņojums neatklāj. Viņa komanda apskatīja kopā 10 epizodes, kurās Tramps varētu būt iejaucies izmeklēšanā. Ziņojumā uzsvērts, ka gūtie secinājumi nedz apliecina, ka Tramps izdarījis noziegumu, nedz viņu attaisno. Un piebilsts, ka šāda iespēja lemt, vai kāda prezidenta darbība ir uzskatāma par noziedzīgu, ir ASV Kongresa rīcībā.

Ziņojumā arī atklāts, ka Tramps centies panākt Millera atlaišanu

un ka Krievijas izlūkdienesti centušies uzlauzt demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones e-pastus vien piecas stundas pēc tam, kad Tramps to publiski pieprasīja.

Pirms dokumenta publicēšanas galvenos ziņojuma secinājumus amerikāņu žurnālistu priekšā prezentēja ASV ģenerālprokurors Viljams Bārs. Tomēr pēc paša ziņojuma apskatīšanas žurnālisti un demokrāti apsūdz Bāru dokumenta neobjektīvā interpretācijā.

"Viena no pārsteidzošajām lietām – tas bija pats prezidents, kas vakar paziņoja, cikos būs Bāra preses konference par ziņojumu. Tāda veida saskaņošana liek uzdot jautājumus. Ziņojumam jārunā pašam par sevi. [..] Šajā administrācijā valda haoss, patiesības slēpšana un bezkaunīga dezinformācija. Mūsu ierēdņiem ir jābūt atbildīgākiem un jāstrādā tautas, nevis īpašu interešu labā," sacīja ASV Kongresa locekle Medelaina Dīna (Demokrātu partija)

Pašlaik publicētais ir rediģēta ziņojuma versija, tāpēc demokrāti pieprasa redzēt visus dokumentus. Viņi arī vēlas, lai Millers sniegtu liecības Kongresā. Bārs jau piekritis savas liecības sniegt nākammēnes.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti