Milānā atklāta izstāde «Expo 2015»

Itālijas modes un biznesa galvaspilsētā Milānā atklāta starptautiskā izstāde "Expo 2015". Tās moto ir “Pabarot planētu”, pievēršoties uzturam un cīņai ar badu pasaulē.

Tiesa, dažādi aktīvisti kritizējuši “Expo”, uzsverot, kā tā ir vērsta vien uz lielo biznesu interešu aizstāvību. Ar šādiem protesta saukļiem izstādes atklāšanas priekšvakarā Milānā notika studentu demonstrācija, bet radikāli noskaņotie aktīvisti maskās iesaistījās sadursmēs ar policiju.

Izstāde ilgs sešus mēnešus. Tiek lēsts, ka to apmeklēs 20 miljoni cilvēku, un Itālijas ekonomikai tas ienesīs desmit miljardus eiro.

Tiesības rīkot izstādi Milāna ieguva 2008. gadā, taču projekta virzību bremzēja birokrātisms, valsts ekonomiskās nedienas un korupcija.

Pērn šķita, ka viss projekts ir uz izgāšanās robežas, kad par kukuļošanu tika arestēta virkne projektu vadītāju un būvnieku. Arī neilgi pirms atklāšanas aizdomās par korupciju notika dažādu izstādes organizatoru aresti.

Kavēto termiņu un lielo izmaksu dēļ Latvija atcēlusi dalību projektā.

Jau vēstīts, ka pērn decembrī ekonomikas ministre ierosināja apturēt Latvijas dalību izstādē, tomēr valdība to neatbalstīja un vienojās izvērtēt iespējas piedalīties „Expo” ar citu projektu, kas būtu lētāks. Taču dažas nedēļas vēlāk, janvāra otrajā pusē, valdība nolēma pārtraukt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē ”World EXPO 2015”. Par nepieņemamiem atzīti arī piedāvājumi Latvijas ekspozīciju izveidot tipveida paviljonā, paviljona ēkas vietā veidot parku vai pilnvērtīgu līdzdalību aizstāt ar kultūras dienu rīkošanu.

Ārlietu ministrijas vērtējumā atteikšanās no līdzdalības izstādē ”World EXPO 2015” nodarīs kaitējumu Latvijas tēlam un Latvijas un Itālijas starpvalstu attiecībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti