Migrantus Austrijā sagaida ar uzrakstiem «Laipni lūgti», siltu tēju un segām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Tūkstošiem migrantu ieradušies Austrijā pēc tam, kad Ungārija ļāvusi viņiem pamest tās teritoriju un nodrošinājusi ar autobusiem. Vairākas dienas Ungārija liedza iebraucējiem turpināt ceļu ar vilcienu tālāk uz Rietumiem, norādot, ka vispirms visi ir jāreģistrē. Tas izsauca haosu un neapmierinātību Budapeštas Keleti stacijā.

Keleti stacijā Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā sestdienas rītā ieradās autobusi, uzņēma cilvēkus un devās tālāk - uz Austriju un arī Vāciju, jo abas valstis ir vienojušās par šo imigrantu uzņemšanu. Vairākas automašīnas izsūtītas sameklēt arī tos daudzos simtus migrantu, kuri jau pametuši Keleti staciju un kājām gar šosejas malu devušies Austrijas virzienā.

"Straume nebeidzas," tā medijiem sacījis kāds aculiecinieks, policists, kurš vērojis situāciju uz Ungārijas-Austrijas robežas. Ierodoties autobusiem, cilvēki tos uztvēruši ar aizdomām, sākotnēji atteikušies tajos kāpt, vietām izvērtušies konflikti gan ar šoferiem, gan drošības sargiem, jo migrantiem šķitis, ka viņus nevis vedīs tālāk, bet gluži vienkārši iespundēs transporta līdzekļos un apcietinās.

Gaisotne vairs nebija tik saspringta, kad cilvēki uz Austrijas robežas ieraudzījuši zīmes ar uzrakstiem: "Laipni lūgti!”

Ungārijas autobusi apstājušies netālu no robežas un cilvēki to šķērsojuši kājām. Aculiecinieki stāsta, ka ienācēji izskatījušies pārguruši, kāds klibojis, kāds vīrs stumts ratiņkrēslā, taču pirmās emocijas bijis prieks, uzzinot, ka šī ir Austrija.

Austrijas pusē cilvēkus sagaidījušas palīdzības organizācijas ar segām un siltu tēju. Austrijā sestdienas pirmajā pusē ieradušies ap 4000 migrantu, taču to skaits varētu būt divreiz lielāks, ziņoja raidorganizācija BBC, atsaucoties uz Austrijas policijas sniegto informāciju.

Jau ziņots, ka vairāki simti pie Budapeštas centrālās stacijas iestrēgušo imigrantu zaudēja cerības un piektdien, 4.septembrī, devās Austrijas virzienā ar kājām.

Austrijas kanclers Verners Freimanis pēc pārrunām ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli naktī uz sestdienu pavēstīja, ka bēgļiem ļaus šķērsot robežu un doties tālāk uz Rietumiem. Arī Ungārijas varas iestādes ir mainījušas savu lēmumu un piešķīrušas autobusus, lai nogādātu migrantus līdz Austrijas robežai.

Vācijas un Austrijas vadītāji pavēstījuši, ka šī ir ārkārtas migrantu uzņemšana, lai atslogotu Ungāriju.

To pēdējā laikā pārpludina no Tuvajiem Austrumiem ienākošās bēgļu un patvēruma meklētāju straumes cerībā tikt tālāk uz Rietumiem, bet tajā pašā laikā Vācijas kanclere Angela Merkele uzsvērusi, ka sagaida, ka Ungārija ievēros solidaritātes principus un izmitinās bēgļus pie sevis.

Ungārijas valdība tikmēr pavēstījusi, ka bēgļi ir Vācijas problēma, jo viņi nevēlas palikt Ungārijā, bet gan grib doties tālāk.

Ungārijas vara ir arī apstiprinājusi likumus, kuru mērķis ir ierobežot nelegālās imigrācijas vilni, kas pārņēmis Eiropu. Tie stingri vērsīsies pret robežu nelegālu šķērsošanu. Imigrantiem, kuri pārrāpsies pāri dzeloņstiepļu barjerai uz robežas ar Serbiju, varēs piespriest trīs gadu cietumsodu, bet cilvēku kontrabandistiem draudēs pat 20 gadus ilgs cietumsods. Pierobežā plānots izveidot tranzīta zonas imigrantu izmitināšanai, kamēr tiek apstrādāti viņu pieprasījumi pēc patvēruma.

Ungārijas likumdevēji valstī ir arī izsludinājuši masu imigrācijas izraisītu krīzes stāvokli, un tas ļauj policijai un armijai palīdzēt patvēruma meklētāju reģistrācijā un uzraudzīt aizturēšanas vietas imigrantu reģistrācijas nometnēs.

Pēc nedēļas, 14. septembrī, Briselē būs bēgļu krīzei veltīts īpašs ārkārtas samits, taču jau tagad zināms, ka virkne valstu, tajā skaitā arī Ungārija, veido kopīgu opozīcijas grupu, kura nepiekritīs obligātai prasībai uzņemt bēgļus.

Jau ziņots, ka Eiropā lielā bēgļu plūsma tiek saistīta ar nerimstošajiem konfliktiem gan Sīrijā, gan daudzās Āfrikas valstīs. Taču šo procesu vēl sarežģītāku padara kontrabandisti, kuri, īpaši Lībijas krastos, par bargu naudu pārdod vecas laivas glābiņu meklējošajiem un cilvēku pilnas sūta tās ūdeņos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti