Migrantu liktenis uz ASV – Meksikas robežas aizvien neskaidrs

Sākusies uz ASV un Meksikas robežas nošķirto migrantu ģimeņu atkalapvienošana – tā apgalvo amatpersonas ASV prezidenta administrācijā. Taču prezidents Donalds Tramps solījis turpināt neiecietības politiku pret nelegālajiem migrantiem, kas nozīmē, ka migrantu bērni tagad tiks ieslodzīti kopā ar vecākiem.

Lai varētu izmitināt visus aizturētos migrantus, Pentagons ierīkos gultasvietas militārajās bāzēs.   

Apjukuši bērni un emocionāli vecāki – tā izskatās atkalsatikšanās pēc viena mēneša ilgas neredzēšanās. Beāta tika nošķirta no sava 7 gadus vecā dēla, kad viņa no Gvatemalas ieradās ASV, lai lūgtu patvērumu. Par cilvēktiesību pārkāpumu viņa iesūdzēja ASV valdību tiesā.

“Citi var cīnīties tāpat kā mēs. Viņiem ir jācīnās, lai tiktu no turienes ārā, jācīnās savu bērnu dēļ, un cīņa jāuzvar,” uzsvēra Beāta.

Daudzas ģimenes vēl tikai gaida laimīgo apvienošanos. Vairāk nekā 2 tūkstoši bērnu šķirti no savām ģimenēm kopš aprīļa, kad Savienotajās Valstīs stājās spēkā nulles iecietības politika pret nelegālajiem migrantiem.

Šo cilvēku liktenis aizvien ir neskaidrs. Trampa pieņemtais rīkojums paredz, ka bērni un vecāki tiks aizturēti kopā un ka lielā skaita dēļ migrantus nāksies izmitināt arī militārajās bāzēs.

Tikmēr pirmā lēdija Melānija izpelnījusies gūzmu kritikas par ierašanos migrantu aizturēšanās centrā jakā, uz kuras rakstīts “Man tiešām vienalga. Un jums?”.

Sabiedrības atbilde uz to ir skaidra – viņiem rūp. Kopš pasaules ziņu lentas pārņēma Trampa agresīvā migrācijas politika, piedzīvoti daudzi protesti.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti