Migrantu kuģis saasina Itālijas un Francijas attiecības

Itālijas Ārlietu ministrija izsaukusi Francijas vēstnieku saistībā ar strīdu par migrantu kuģa neuzņemšanu.

Strīdu saasināja Francijas prezidenta Emanuela Makrona pārmetumi Itālijai, atteikšanos uzņemt kuģi nodēvējot par cinisku un bezatbildīgu.  

Itālija pieprasījusi no Francijas atvainošanos, pretējā gadījumā atsakoties no piektdien plānotā Itālijas un Francijas samita Parīzē.

Itālijas jaunā populistu partija pieprasa nekavējoties atsaukt Francijas oficiālos paziņojumus.

KONTEKSTS:

Itālija 9.jūnijā atteicās uzņemt Francijas nevalstiskās organizācijas kuģi “Aquarius” ar vairāk nekā 600 migrantiem. Tomēr 13.jūnijā Sicīlijas ostā ienācis Itālijas krasta apsardzes kuģis ar vairāk nekā 900 migrantiem. Kuģis piestājis Katānijas ostā, un migranti devušies krastā. Migranti uzņemti uz kuģa Vidusjūrā pie Lībijas krastiem.

Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni iepriekš solīja, ka Itālija vairs neļaus ārvalstu kuģiem ar migrantiem piestāt ostās, tomēr migrantu glābšana Vidusjūrā tiks turpināta.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 18482
Ko Makrons var pīkstēt, viņš vēl mācīs Itālijai, ka jāuzņem migrantus, bet pats savus 6000 vēl nav uzņēmis. Itālija nav vainīga, ka pirmā atrodas migrantu ceļā Vidusjūrā. Lai Makrons ņem kādu Itālijas tūkstoti pie sevis va vismaz pieņem visu sev iedalīto kvotu, tad dziedās citu dziesmu. Skolotājs atradies. Viena laimes meklētāja no kuģa TV korespondentam stāsta, cik kur tur pa ceļam bijis briesmīgi – viņi saņemti un viņiem likuši STRĀDĀT! Saprotu viņas šausmas, jo ne jau strādat viņi te brauc.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti