Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Lietuvas viceministrs: rūpīgi jāseko notiekošajam Baltkrievijā

Migranti uz robežas netiek ne uz priekšu, ne atpakaļ

Migranti pie Baltkrievijas un Polijas robežas netiek ne uz priekšu, ne atpakaļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Solījumu pievilti par vieglu ceļu caur Baltkrieviju uz Eiropas Savienību, daudzi uz robežas iestrēgušie migranti tagad vēlas nokļūt atpakaļ dzimtenē, taču netiek ne uz priekšu, ne atpakaļ. Ir tādi, kam izdevies iekļūt Polijā, bet viņi jau deportēti. Vēl traģiskāk ceļš uz Eiropu beidzies citiem, kas uz robežas zaudējuši dzīvību.

Pie Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienību iestrēguši tūkstošiem migrantu.

Migrantus spārda kā futbolbumbu

“Mēs esam kā futbolbumba stadionā. Un mūs spārda Baltkrievija un Polija,” stāsta migrants Halo.

Arī Adlas Salimas dēls no Irākas Kurdistānas reģiona pameta dzimteni, lai dotos uz Baltkrieviju cerībā sasniegt Eiropu. Telefonsarunā mātei 19 gadus vecais Sarkavts Ismats stāsta, ka viņiem neļauj ne tikt pāri, ne iet atpakaļ. Baltkrievijas robežas pusē viņš arī ticis piekauts.

Sarkats: “Mēs gājām pa ceļu, bet viņi mūs aizturēja un piekāva.”

Māte: “Viņi jūs piekāva? Un pēc tam?”

Sarkats: “Viņi paņēma visas mūsu lietas, naudu, mobilos.”

Māte: “Vai tu gribi atpakaļ mājās?”

Sarkats: “Jā, tiklīdz būs tāda iespēja.”

“Man viņa ļoti trūkst, bet neko nevaru izdarīt.,” stāsta viņa māte. “Viņš visu laiku lūdz “dabū mani atpakaļ, dabū atpakaļ”, bet neko nevaru izdarīt.”

Aizveda uz lidostu un deportēja

Irākas kurds Kamerans Hasans kopā ar ģimeni nesen deportēts no Polijas atpakaļ uz Irāku. Ieradušies Baltkrievijā, viņi sešas reizes mēģinājuši šķērsot robežu, līdz izdevies iekļūt Polijā.

“Baltkrievu policija man jautāja – kur dodaties? Vai uz Poliju? Teicu jā, un viņi teica – ejiet. Sasniedzām Polijas robežas žogu, bet viņi to neļāva šķērsot. Atnāca baltkrievu policija un teica – nāciet ar mums, mums ir pajumte, palieciet pie mums, un mēs jūs palaidīsim naktī. Tā mēs devāmies pie viņiem, bet pajumte nozīmēja vienkārši malkas iedošanu ugunskuram mežā.”

Pēc robežas šķērsošanas viņi trīs nedēļas pavadījuši migrantu centrā Polijā. Tad līdz ar citiem irākiešiem iesēdināti autobusā. Saskaņā ar Hasana teikto, poļu amatpersonas viņiem teikušas, ka vedīs uz citu apmetni Varšavā, taču tā vietā viņi aizvesti uz lidostu un deportēti.

"Viņi ar varu mūs sāka sēdināt lidmašīnā,” stāsta Hasans. “Bija kāds vīrietis, kurš, redzot deportēšanu, noģība, jo viņš šeit, Kurdistānā, bija visu pārdevis un ceļojumā iztērējis lielu naudu.”

Polijas musulmaņi pavada pēdējā gaitā migrantu, kurš gājis bojā pie Baltkrievijas un Polijas robežas
Polijas musulmaņi pavada pēdējā gaitā migrantu, kurš gājis bojā pie Baltkrievijas un Polijas robežas

Bet citiem ceļš beidzas tūkstošiem kilometru no dzimtenes. Nedēļas sākumā Polijā zemes klēpī tika guldīts 19 gadus vecais Ahmads al Hasans no Sīrijas.

Bēres notika saskaņā ar musulmaņu tradīcijām Polijas austrumos vēsturiskajā tatāru ciemā Bohonikos. Ahmads noslīcis Bugas upē, kas atdala Poliju un Baltkrieviju. Viņa izdzīvojušais draugs apgalvo, ka sīriešu jaunieti upē iegrūduši baltkrievu robežsargi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti