Miera līgumam Kolumbijā sagaidāms liels iedzīvotāju atbalsts

Kolumbijas iedzīvotāji svētdien, 2.oktobrī, referendumā lemj, vai apstiprināt vēsturisko valdības vienošanos ar kaujinieku grupējumu "Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki" (FARC), kas izbeidz 52 gadus ilgušo asiņaino konfliktu.

Svinīgā vienošanās parakstīšanas ceremonija, klātesot ārvalstu līderiem, notika šonedēļ Kolumbijas pilsētā Kartahenā. Tagad grupējumam tiks dotas 180 dienas, lai ANO uzraudzībā demobilizētos, atbruņotos un pārtaptu par politisko partiju.

Aptaujas rāda, ka lielākā daļa iedzīvotāju šādu konflikta risinājumu atbalsta.

Pēc vienošanās noslēgšanas ar valdību FARC lūdza Kolumbijas iedzīvotājiem atvainošanos par asinsizliešanu un tagad arī apsolīja savu darbību upuriem izmaksāt kompensācijas.

Miera līgums par atbruņošanos un 52 ilgā kara izbeigšanu tika panākts augustā beigās.

Pilsoņkarš starp ''Kolumbijas revolucionāro bruņoto spēku'' kaujiniekiem jeb grupējumu FARC un valsts valdību aizsākās jau tālajā 1964. gadā.

Dažādu teritoriālu un ideoloģisku domstarpību izraisītais konflikts ir pēdējais ievērojamais bruņotais konflikts Amerikā, un tajā ir iesaistīti dažādi labēji un kreisi noskaņoti grupējumi un bandas.

Šajās bruņotajās sadursmēs dzīvību ir zaudējuši 260 000 cilvēku, vairāk nekā 45 000 ir pazuduši bez vēsts, bet vēl gandrīz septiņiem miljoniem ir nācies bēgt un doties bēgļu gaitās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti